Kan inte nå servern

Klassiska 583

 
1556 föremål
1494. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
1494. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1493. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
1493. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1488. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
1488. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1487. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
1487. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1486. BORDSPENDYL. Louis XVI, 1700-talets slut.
1486. BORDSPENDYL. Louis XVI, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1492. BORDSPENDYL. Wien, 1800-talets början. Empire.
1492. BORDSPENDYL. Wien, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1495. BORDSSKULPTUR "Chevaux de Marly". Frankrike, 1800-tal.
1495. BORDSSKULPTUR "Chevaux de Marly". Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1481. BORDSUR. Barock, 1600-tal.
1481. BORDSUR. Barock, 1600-tal.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1476. BORDSUR. England, 1700-talets första hälft.
1476. BORDSUR. England, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1482. BORDSUR. Farcot & Laurent, Frankrike, 1800-talets slut.
1482. BORDSUR. Farcot & Laurent, Frankrike, 1800-talets slut.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1503. BREVPRESS, porfyr. Älvdalen, 1800-tal.
1503. BREVPRESS, porfyr. Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris 
3 800 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1097. BRICKA, av Carl Johan Tegelsten, S:t Petersburg 1850.
1097. BRICKA, av Carl Johan Tegelsten, S:t Petersburg 1850.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
369. BRICKA, silver, Luen-Wo, Shanghai, 1900-talets början.
369. BRICKA, silver, Luen-Wo, Shanghai, 1900-talets början.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
960. BRODERAD TAVLA. Sverige 1808. 34,5 x 46,5 cm, med samtida ram 43 x 55 cm.
960. BRODERAD TAVLA. Sverige 1808. 34,5 x 46,5 cm, med samtida ram 43 x 55 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
471. BRONSKÄRL, arkaiserande, Qingdynastin (1644-1912).
471. BRONSKÄRL, arkaiserande, Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1120. BROSCH med gammal- samt rosenslipade diamanter i form av en blomsterkvist.
1120. BROSCH med gammal- samt rosenslipade diamanter i form av en blomsterkvist.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1125. BROSCH med gammal- samt rosenslipade diamanter totalt ca 0.50 ct samt peridot.
1125. BROSCH med gammal- samt rosenslipade diamanter totalt ca 0.50 ct samt peridot.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1283. BROSCH med gammalslipade diamanter totalt ca 1.10 ct samt rubiner.
1283. BROSCH med gammalslipade diamanter totalt ca 1.10 ct samt rubiner.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1156. BROSCH med snidad jade och åttkantslipade diamanter.
1156. BROSCH med snidad jade och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
1142. BROSCH, Mauboussin, i form av en sparv med turkoser.
1142. BROSCH, Mauboussin, i form av en sparv med turkoser.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1106. BROSCH/HÄNGE med gammalslipade diamanter totalt ca 2.50 ct. Ca 1900.
1106. BROSCH/HÄNGE med gammalslipade diamanter totalt ca 2.50 ct. Ca 1900.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1121. BROSCH/HÄNGE med gammalslipade diamanter, England 1890.
1121. BROSCH/HÄNGE med gammalslipade diamanter, England 1890.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
464. BUDDHA, brons. Ming dynastin (1368-1644).
464. BUDDHA, brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
189. BUDDHA, brons. Mingdynastin.
189. BUDDHA, brons. Mingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
463. BUDDHA, brons. Sen Mingdynastin (1368-1644).
463. BUDDHA, brons. Sen Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
107. BUDDHA, delvis förgylld brons.  Sino-tibetansk, 1700-tal.
107. BUDDHA, delvis förgylld brons. Sino-tibetansk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
74. BUDDHA, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
74. BUDDHA, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1344. BYRÅ. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
1344. BYRÅ. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1347. BYRÅ. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
1347. BYRÅ. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1341. BYRÅ. Italien, 1700-talets slut.
1341. BYRÅ. Italien, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1351. BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
1351. BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1350. BYRÅ. Sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
1350. BYRÅ. Sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
894. Babels torn.
894. Babels torn.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
855. Bengt Nordenberg, Fiskarkvinna med gosse.
855. Bengt Nordenberg, Fiskarkvinna med gosse.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
673. Bernhard Oscarsson, Vintervy över Birger Jarlsgatan.
673. Bernhard Oscarsson, Vintervy över Birger Jarlsgatan.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
887. Bombardemanget av Alger den 27 augusti 1816.
887. Bombardemanget av Alger den 27 augusti 1816.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
696. Bruno Liljefors, "Havstrutar".
696. Bruno Liljefors, "Havstrutar".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
679. Bruno Liljefors, "Körsbärsblomster", motiv från Grez.
679. Bruno Liljefors, "Körsbärsblomster", motiv från Grez.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
720. Bruno Liljefors, "Ormterräng".
720. Bruno Liljefors, "Ormterräng".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
694. Bruno Liljefors, Andfamilj bland näckrosor.
694. Bruno Liljefors, Andfamilj bland näckrosor.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
350 000 - 400 000 SEK
695. Bruno Liljefors, Andfamilj i vass.
695. Bruno Liljefors, Andfamilj i vass.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
350 000 - 400 000 SEK
665. Bruno Liljefors, Ejdrar i havsbandet.
665. Bruno Liljefors, Ejdrar i havsbandet.
Klubbat pris 
180 000 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
667. Bruno Liljefors, Ejdrar på skär.
667. Bruno Liljefors, Ejdrar på skär.
Klubbat pris 
820 000 SEK
Utropspris
500 000 - 600 000 SEK
734. Bruno Liljefors, Gäss i gryningsljus.
734. Bruno Liljefors, Gäss i gryningsljus.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
666. Bruno Liljefors, Landskap med gäss.
666. Bruno Liljefors, Landskap med gäss.
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
722. Bruno Liljefors, Lommar.
722. Bruno Liljefors, Lommar.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
793. Bruno Liljefors, Pointrar på jakt.
793. Bruno Liljefors, Pointrar på jakt.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
735. Bruno Liljefors, Räv och stövare i vinterlandskap.
735. Bruno Liljefors, Räv och stövare i vinterlandskap.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
664. Bruno Liljefors, Rävfamilj med gräsand.
664. Bruno Liljefors, Rävfamilj med gräsand.
Klubbat pris 
290 000 SEK
Utropspris
400 000 - 600 000 SEK
657. Bruno Liljefors, Vinterhare.
657. Bruno Liljefors, Vinterhare.
Klubbat pris 
185 000 SEK
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
721. Bruno Liljefors, Älgjägare i gryningsljus.
721. Bruno Liljefors, Älgjägare i gryningsljus.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 225 000 SEK
1013A. BÄGARE, av Johan Lund, Stockholm 1704. Karolinsk.
1013A. BÄGARE, av Johan Lund, Stockholm 1704. Karolinsk.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1013. BÄGARE, av Johan Nützel, Stockholm 1703. Karolinsk.
1013. BÄGARE, av Johan Nützel, Stockholm 1703. Karolinsk.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1048. BÄGARE, av Johan Smitt, Kristianstad 1777.
1048. BÄGARE, av Johan Smitt, Kristianstad 1777.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1047. BÄGARE, av Johan Wennerwall, Göteborg 1756.
1047. BÄGARE, av Johan Wennerwall, Göteborg 1756.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1087. BÄGARE, av Konstantin Skvortsov, Moskva 1899-1908.
1087. BÄGARE, av Konstantin Skvortsov, Moskva 1899-1908.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1049. BÄGARE, av Olof Yttreus, Uppsala 1787.
1049. BÄGARE, av Olof Yttreus, Uppsala 1787.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK