Important Winter Sale 613

356 föremål
676. BRICKA, boxwood. 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
697. BÖNERULLE, kopparlegering. Tibet, 17/1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
602. POKAL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
637. BODHISATTVA, turkos. Tibet, sent 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
624. FIGURIN, nefrit. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
638. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
752. BUDDHA samt ALTARSKÅP, trä. Japan, Edo, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
898. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
903. FLASKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
789. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1600/1700-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
899. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
894. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
788. FIGURIN, blanc de chine. Qingdynastin.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
826. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
801. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
860. KAKELPLATTA/DEKORDEL, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
836. BOJAN med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
874. SKÅL, porslin. Kina, med Qianlongs märke.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
672. ALTARBORD, trä. Kina, troligen 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
727. RUNSTAV/KÄPP, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
856. STEKFAT, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
662. PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
628. FIGURIN, blanc de chine. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
635. SKÅP, tvådelat, lackerat trä. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
756. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
700. SKULPTUR, lackerat trä. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
764. OBJEKT, nefrit. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
765. SKULPTUR, nefrit. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
880. PLAKETT, porslin. Sen Qingdynastin, signerad Yu Chun,喻春, daterad 1901.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
908. URNA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
691. BUDDHA, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
783. VAS med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
9 600 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
761. ELEFANT, nefrit. Kina, troligen 1900-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
707. RÖKELSEKAR i form av FOHUND, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
914. FAT, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
837. BOJAN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
833. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
817. SERVISDELAR, 10 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
784. VINOFFERBÄGARE, blanc de chine. Kina, 1600-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
736. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Kanton, sent 1800-tal /1900-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
655. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
873. SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongs märke.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
851. FIGURINER, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
651. VAS, brunglaserad. Songdynastin (960–1279).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
647. SKÅL, porslin. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
909. VAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
771. FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907 e.Kr.).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
649. SKÅL, porslin. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
864. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
699. GUDOM, lackerat trä, Qingdynastin, 16/1700-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
857. VÄRMEFAT, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
785. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
653. LOCK, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
686. BUDDHAI, brons. 1600/1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
611. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
597. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
790. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
591. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
601. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 24 000 SEK
595. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
758. BORDSSKÄRM, trä och inläggningar i sten. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
622. BIDISKAR, två stycken, sten. Troligen Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
759. BÄGARE, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
623. HÅRDEKORATION, nefrit. Mingdynastin, eller äldre.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
947. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
883. KENDI, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
681. SKULPTUR, bambu. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
680. SKULPTUR, bambu. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
620. FIGURINER, ett par, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
735. COCKTAILSET, åtta delar, silver. Thailand.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
890. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
777. FAT, porslin. Mingdynastin med Xuandes märke och period (1425-35).
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
810. SKÅL, porslin. Qingdynastin (1644-1912) med Qianlongs märke.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
896. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
711. TÄCKE, siden. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK