Orientaliska specialiteter

19 föremål
BRODERI, Kina, omkring sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PANELER, 2 st, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEXTIL, Kina, omkring sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VIKSKÄRMAR, 2 st, Kina, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
8 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, trä. Japan, 1800-tal/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
7 410 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KORG, Kina, tidigt 1900-tal.
KORG, Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRODERI, Kina, 1900-talets första hälft/mitt.
Klubbat pris
1 257 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LYKTOR, 2 st, Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
1 301 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRODERIER, 11 st, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LYKTOR, 2 st, Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
705 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORG, Japan, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MINIATYRSKÅP, Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSVIKSKÄRM, Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK