Släpp in våren

857 föremål
ERICH OCH INGRID TRILLER, vas, stengods, Tobo.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PORTRÄTTBYST parian Gustavsberg 1870-75.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, ett par, 1960-tal.
SOFFBORD, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOL, Frankrike 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVVAS, lergods, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HYLLA, rund form, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1920-/30-tal, möjligen Bodafors.
Klubbat pris
951 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Boréns, 1980-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LENNART RODHE, färglitografi, signerad och daterad 1958.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 800 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, allmoge, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL Art Deco, 1920 / 30-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
UTDRAGSSOFFA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, Alberts, Tibro, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1950-tal.
BORDSLAMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPOR, 3 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS,lergods,  Sawankhalok, Thailand. 1500-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOK, 4 vol, Marc Chagall.
BOK, 4 vol, Marc Chagall.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GAB, burk med lock, tenn, 1930.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EDVIN OLLERS, teburk, tenn, Stockholm, 1938.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.
Klubbat pris
1 001 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIC LÖFMAN, vas, silver, MGAB, Uppsala 1986.
Klubbat pris
1 004 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, keramik, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 035 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIRMA SVENSKT TENN, handspegel, tenn, Stockholm, ostämplad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, tenn, GAB Stockholm 1938.
Klubbat pris
1 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR 2 ST SAMT PALL, 1900-tal.
Klubbat pris
1 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL, 1900-talets senare hälft.
Klubbat pris
98 EUR
Utropspris
150 EUR
SPEGEL, tenn och mässing, 1930-tal,
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÖCKER, 22 st, om svenskt konsthantverk mm.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD, 2 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHRISTIAN ERIKSSON, Skulptur, gips, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL, rotting 1900-tal.
KORGSTOL, rotting 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STAFFLI, trä, modern tillverkning.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KONSOLBORD, FIAM, glas. 2000-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHAN JOHANSON, teckning, signerad.
Klubbat pris
1 105 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEKANNA, silver, Birmingham, 1924-5.
Klubbat pris
1 111 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARAFF, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, art déco, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, 190 x 147 cm.
MATTA, kelim, 190 x 147 cm.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, vaser, 3 st, stengods, Gustavsberg.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YNGVE BLIXT, vas, stengods, Höganäs, signerad.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand Ateljé.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA samt VAS stengods signerade 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVANHALSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ELLINOR TAUBE, olja på duk signerad och daterad -67.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SATSBORD, 3 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK