On trend – designföremål för ett modernt hem!

495 föremål
TOALETTBORD MED SPEGEL, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 806 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MIKKO PAAKKOLA, olja på duk, signerad och daterad -92.
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
1 000 EUR
STIG LINDBERG, figurin, parian, Gustavsberg.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERRBETJÄNTER, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, stolar, ett par "Les Arcs", 1970-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MAX PECHSTEIN, litografi, monogramsignerad.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORGSTOL, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR 4 st, 1900-tal,
KARMSTOLAR 4 st, 1900-tal,
Klubbat pris
3 290 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, Italien 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 810 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFBORD, art déco, 1920/30-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
BRUNO MATHSSON, sidobord,"Annika",  Dux, 1900-tal.
Klubbat pris
1 428 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GEORGE BRAQUE, efter. Färglitografi, monogramsignerad i trycket.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA, modell 9459, Idman.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
500 EUR
FAT, vrakgods. Sawankhalok, 1400-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ACHILLE CASTIGLIONI, taklampa, "Diabolo", Flos, 2000-tal.
Klubbat pris
3 005 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RAOUL DUFY, etsning, signerad i plåten, numrerad 30/50.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139,  Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
AUGUSTE RODIN, efter, skulptur, stenmassa, signerad.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TIDNINGSSTÄLL, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD, DIS-inredning.
MATBORD, DIS-inredning.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÅLFAT, keramik, troligen Italien, 1950 / 60-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, 2 snarlika, varav ett Fiam, Italien.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GLASBORD / SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD 4 dlr 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar 2 st Italien 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, Cecare Lacca, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARLO BUGATTI, stol, Turin, Italien ca 1900.
Klubbat pris
39 001 SEK
Utropspris
30 000 SEK
BORDSLAMPA, 1960-TAL.
BORDSLAMPA, 1960-TAL.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets fjärde kvartal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
IVAR JOHNSSON, skulptur, gips.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PATRICK JOUIN, hyllor, tre stycken, "Optic", 2000-tal.
Klubbat pris
1 555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TORSTEN ESBJÖRNSSON, olja på pannå, signerad,
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIK CHAMBERT, relief monogramsignerad och daterad 1969.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SERGIO RODRIGUES, fåtölj, "Leve Kilin", formgiven 1973.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFBORD, 1930-40-tal.
SOFFBORD, 1930-40-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 183 x 160 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, 1980-tal.
MATBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 4 st 1970-tal.
STOLAR, 4 st 1970-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK