Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
BRICKA, porslin, Meissen, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, slätväv, ca 333 x 256 cm.
Utropspris
10 000 SEK
FAT, två stycken, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1800-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEDOSA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIL, mässing, 1700-tal.
SIL, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
464 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, sterlingsilver, Aktiebolaget Ikora, Stockholm, 1953.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, MGAB, Uppsala, 1971.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, fyra stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
1 522 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIMON GATE, skål, glas, Orrefors ca 1930.
Klubbat pris
1 620 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin. Kina, Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
2 422 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CG RÅSTRÖM, skål, nysilver, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ATELIER BORGILA, bricka, sterlingsilver, Stockholm 1946.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KRYDDSET, 4 delar, silver, Birmingham, England, 1919-51.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
COASTERS, 12 st, silver, GAB, Stockholm 1967.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, 1900-tal.
Klubbat pris
2 201 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Byarums Bruk, sent 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KELIM, orientalisk, ca 250 x 170 cm.
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft. Thonet-stil.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KONFEKTSKÅL, silver, Ryssland, Moskva 1853.
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
150 EUR
LISA LARSON, ytterfoder, stengods, Gustavsberg.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STRÖARE, 2 st, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRÄNNVINSSKEDAR, 2 st, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
405 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SELTERGLAS, 12 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DALAHÄST, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
17 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, 1800-tal.
SOFFA, 1800-tal.
Klubbat pris
2 003 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VATTENTUNNA, koppar, 18-/1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal.
Klubbat pris
505 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, barockstil, 1900-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
5 515 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, 20 servisdelar, risporslin, Arabia.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 301 x 263 cm.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
TALLRIK, fajans, Europa, 1700-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GLASSERVISDELAR, snarlika, "Helga"-slipning, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 232 x 170 cm.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KOMPANIPORSLIN, 10 delar, Kina, Qianlong 1736-95.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, ett par, Thonet, omkring 1900.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GAFFLAR, 3 st, silver och stål, 1800-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 111 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARAFFER, 2 stycken, glas, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEKFAT, flintgods, troligen England, 1800-talets slut.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARNGUNGSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LINNESERVETTER SAMT DUK, 24 delar, 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MORTLAR, 3 st, kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK