Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
STOLAR, 6 st, 1900-tal.
STOLAR, 6 st, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Mundus, 1900-tal,
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRÖDKORG, silver, London 1828.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 EUR
FISKBESTICK, 24 delar, pläter. England.
Klubbat pris
560 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, sent 1700-tal.
Klubbat pris
1 420 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRUKOR, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FLAGGSPEL, 34 delar samt säck. 1900-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, Finland, 1880.
Klubbat pris
2 420 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKHUV, pläter. Walker & Hall Sheffield.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TALLRIKAR, 5 st, Kina, 1700-tal / tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, sk bryggarstolar.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KLAFFBORD, omkring 1900.
KLAFFBORD, omkring 1900.
Klubbat pris
1 778 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, kompaniporslin. sent 1800/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 655 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BESTICK, 19 delar, silver, 1800-1900-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STRÖARE OCH SENAPSKANNA, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA med LOCK, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
730 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 4 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 433 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PARTI PORSLIN, 8 delar, Kina, 1800- och 1900-tal.
Klubbat pris
2 099 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BESTICK 10+10, silver Moskva 1896 Ryssland.
Klubbat pris
425 EUR
Utropspris
300 EUR
YTTERFODER, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par, 1900-talets första del.
Klubbat pris
3 202 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CAFÈSTOLAR, 4 st, Thonet-typ.
CAFÈSTOLAR, 4 st, Thonet-typ.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIL, mässing och smide, 1700-tal.
Klubbat pris
673 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
505 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, silver, Italien, 1900-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 202 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EVALD NIELSEN, skål med hänklar, silver, Danmark.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ISHINK, Italien, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
666 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Nahavand, 158 x 110 cm.
Klubbat pris
1 559 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KOPPAR, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKEDAR, 12 st snarlika, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUDDFODRAL, kelim, Bessarabisk , 6st 50 x 50 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHAMPAGNEGLAS, 6 st snarlika, 1800-tal.
Klubbat pris
1 670 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK