Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
FAT, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 304 x 214 cm.
Utropspris
6 000 SEK
BESTICKSERVIS, 44 delar, silver, C G Hallberg, 1900-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
STEKFAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGBORD, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEKANNA, "Nr 1", mässing, Skultuna, 1846.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TÅRTSPADE, silver, jugend, Danmark 1920.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKEDAR, 7 stycken, 17/1800-tal, olika mästare.
Klubbat pris
1 006 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLYKTA, 1800-tal.
VÄGGLYKTA, 1800-tal.
Klubbat pris
1 806 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATKNIVAR, 12 stycken, silver, modell Haga, 1950-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GLASSERVIS, 34 delar, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALTKAR, ett par, silver, London, 1877.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
W.A. BOLIN, skål på fot, silver, Stockholm, 1925.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR 4 st.
KARMSTOLAR 4 st.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄRMEFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR ett par, 1900-talets andra hälft Byarum.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, kelim Veramin, 200 x 118 cm.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDS- / MATBORD, Skagerak, Danmark, 2000-tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FAT, fem stycken, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LYKTA, 1800-talets slut.
LYKTA, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LYKTA, sent 1800-tal.
LYKTA, sent 1800-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, silver, svenska importsämplar, 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SALTKAR, ett par, silver, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHAMPANGEKYLARE, på ställ, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, silver, Danmark,
SKÅL, silver, Danmark,
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 2 st, Josef Kohn, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim kashgai, 292 x 206 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, gustavianska, sent 1700-tal.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, möjligen en Veramin kelim, ca 173,5 x 102,5 cm.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, ett par, porslin, Kina, sen Qingdynasti.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DÄCKSTOLAR, två stycken, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, 150 x 100 cm.
MATTA, kelim, 150 x 100 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR ett par empire 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 8 st, Thonettyp, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, kelim, 193 x 121 cm.
MATTA, kelim, 193 x 121 cm.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, Grythyttan, ett par, 2000-tal.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim, kashgai, 177 x 116 cm.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, daterade 1935.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, ett par, Sportstugemöbel, 1940-tal.
Klubbat pris
3 430 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK