Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
SVEN ARNE GILLGREN för GAB. LJUSSTAKAR, silver, ett par.
Klubbat pris
2 713 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, Svenska Möbelindustrier, troligen 1950-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ESTRID ERICSON, tillskriven. Spegel, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 360 x 260 cm.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
PIEDESTAL, troligen Glas&Trä, Hovmantorp, 1950-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Farmor".
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIET HEIN & BRUNO MATHSSON, bord, Fritz Hansen, 1985.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PAOLO PIVA, konsollbord "Athos", B&B Italia.
Klubbat pris
4 020 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffa, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERIC LÖFMAN, bägare, 4 st, silver, MGAB, Umeå, 1977.
Klubbat pris
1 536 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOL, Svegards, Markaryd.
KARMSTOL, Svegards, Markaryd.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR ANDERSSON, bordslampa signerad.
Klubbat pris
938 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Marocko, ca 305 x 215 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FIRMA SVENSKT TENN, kandelabrar ett par tenn 1944.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIEDESTAL 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, art déco, 1930-tal.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 EUR
TOBAKSBURK, marmor, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
715 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIK WÖRTZ, skrivbord, 1950 -/60-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och opalglas, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
224 EUR
Utropspris
200 EUR
PALL, ek, tidigt 1900-tal.
PALL, ek, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NILS JONSSON, sideboard "Lyon", Hugo Troeds Bjärnum.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, stolar 4 st, "Fanett", Edsbyverken.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG THORESEN-LASSEN, soffa, ca 1938. Danmark.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
RUDOLF NILSSON, bålskål, stengods signera, Höganäs.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
710 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, Murano, Italien. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIGURD PERSSON, vas, sterlingsilver, Stockholm, 1984.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALF SVENSSON, stol, "Te-Ve", Ljungs industrier.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ATTE LAITILA, olja på papper, signerad.
Klubbat pris
85 EUR
Utropspris
150 EUR
SOFFBORD, 1950-/60-tal.
SOFFBORD, 1950-/60-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA med vitriner, 1930-tal.
Klubbat pris
1 558 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, Bramin Danmark, CITES-intyg.
Klubbat pris
1 455 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR ANDER, rökbord, Ystad-Metall, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets mitt.
SOFFBORD 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, omkring 2000.
SOFFBORD, omkring 2000.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALLAR, 3 stycken, 2000-tal.
PALLAR, 3 stycken, 2000-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, Taito Oy, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
150 EUR
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, pallar, fyra st, modell 60 Artek, Finland.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, Howard-modell, Englesson, 2000-tal.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
700 EUR
BØRGE MOGENSEN, bänk, Fredericia A/S, 1950-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Tector, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ÅKE HOLM, skulptur, stengods, signerad.
Klubbat pris
6 607 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, soffbord, ek. Danmark.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGLAR, ett par, Glasmäster Markaryd.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LÄSBORD/SÄNGBORD Kifa Stockholm 1940/50-tal.
Klubbat pris
837 SEK
Utropspris
1 500 SEK
POUL KJAERHOLM, pall, PK-33, Fritz Hansen, Danmark, 2003.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KANDELABRAR ett par 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
751 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Marocko, ca 310 x 205 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
SPEGEL, mässing, 1900-talets första hälft,
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, 280 x 183 cm.
MATTA, Marocko, 280 x 183 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Norr 11, Danmark, 2000-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STOLAR 4 st, Svegards, Markaryd.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK