Duka med stil

Inspireras av våra auktioner

296 föremål
SIGURD PERSSON, kanna, silver, Stockholm 1965.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÄNK, 1800-tal.
SKÄNK, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL SAMT SKÅLFAT Kina Wanli (1572-1620) porslin.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL, Japan, Edo 1800-tal porslin.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL/MORTEL, empire, 1800-talets första hälft, porfyr.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅLAR, ett par, silver, GAB, Stockholm, 1926.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1800-tal.
SLAGBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGBORD, 1800-tal.
SLAGBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
3 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGBORD, två st snarlika, 1800-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SOPPSLEV, silver, Grachev, Sankt Petersburg 1899-1908.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
300 EUR
STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEKHUV England omkring 1900 pläter.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, Spisa Ribb, teservis 21 delar, Stig Lindberg.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR - Thonet-stil, 4 st 1900-talets mitt / senare hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR 5 st Baumann jugend tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR 6 st Radomsko 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR 6 st Thonet 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 12 st snarlika, 1800-tal.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 4 st, gustavianska, omkring 1800.
Klubbat pris
4 020 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 4 st. Senbarockstil, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 stycken, 1800-tal, troligen Wien.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 5 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
9 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 6 st, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SUPSKED, silver, Norge, 1600-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SVEN PALMQVIST, skål "Ravenna" Orrefors 1977.
Klubbat pris
14 944 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TALLRIKAR 2 st samt MUGG Kina 17-1800-tal porslin.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
3 622 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TEKANNA, silver, Holland, 1700-talets slut.
Klubbat pris
5 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TENNFÖREMÅL, 4 delar, shaker, sigill, fat, bägare.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TERRIN med lock, Kina Qianlong (1736-95) porslin.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TERRINER, två st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-talets senare hälft.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
700 EUR
VAS, porslin. Kina, 1900-tal, med Qianlongs märke.
Klubbat pris
4 888 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WILHELM KÅGE, vas och fat, stengods, "Argenta", Gustavsberg.
Klubbat pris
3 350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta",  Gustavsberg.
Klubbat pris
14 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK