Dekorativa ting till hemmet

45 föremål
BESTICKHÅLLARE, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, koppar, England, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, troligen 1600-/1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DOPFAT, Tyskland, sannolikt Nürnberg, 1500-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FLASKA, tenn, 1700-tal.
FLASKA, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
2 402 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FYRFAT OCH DOSA, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GLASSKÖLJARE, 1700-talets slut eller tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRYTA, mässing, 1800-tal.
GRYTA, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JARDINJÄR, brons och mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JARDINJÄR, större modell, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KALK, tenn, 1700-tal.
KALK, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
951 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNA, brons, historismus.
KANNA, brons, historismus.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNA, tenn, daterad 1746.
KANNA, tenn, daterad 1746.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNA, tenn, rokoko, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KITTEL, mässing, 1800-tal.
KITTEL, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOLKORG, mässing, 1800-tal.
KOLKORG, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 420 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORS/IKONER, förgylld brons, Ryssland 1800-tal,
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
200 EUR
KÅSA, mässing, 1700-tal.
KÅSA, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, barock, mässing.
LJUSSTAKE, barock, mässing.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKE, tenn, empire, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MORTLAR, 2 st, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖKELSEKAR, mässing, Namur, Belgien, 1700-tal.
Klubbat pris
1 708 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAMOVAR, Ryssland, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
195 EUR
Utropspris
200 EUR
TEKANNA, tenn, Fein Blok Zinn 1800, Tyskland.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TENNFAT, 5 st, 1800-tal.
TENNFAT, 5 st, 1800-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
VIGVATTENSKÅL, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, 1800-tal.
YTTERFODER, 1800-tal.
Klubbat pris
2 610 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 422 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 322 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
916 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
908 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, större modell, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK