A Modern Selection

40 föremål
JUHANI LINNOVAARA, gouache och tusch, signerad.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 800 EUR
ARVO SUMMANEN, olja på duk, signerad och daterad -67.
Klubbat pris
900 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ELVI MAARNI, FIOLSPELARE.
ELVI MAARNI, FIOLSPELARE.
Klubbat pris
2 601 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
HÅKAN BRUNBERG, olja på papper/palett, signerad.
Klubbat pris
740 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ANITRA LUCANDER, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 500 EUR
Carolus Enckell, blandteknik, monogramsignerad.
Klubbat pris
340 EUR
Utropspris
400 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 2002.
Klubbat pris
1 525 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Anita Snellman, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
1 200 EUR
EVA CEDERSTRÖM, "ROMEO OCH JULIA".
Klubbat pris
4 400 EUR
Utropspris
4 000 EUR
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
400 EUR
Jorma Turtiainen, olja på duk, signerad och daterad -85.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
400 EUR
SAM VANNI, gouache, signerad och daterad -52.
Klubbat pris
4 405 EUR
Utropspris
1 500 EUR
Anita Snellman, olja på duk, signerad och daterad -66.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Kristian Krokfors, "Blå trädgård".
Klubbat pris
1 151 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
400 EUR
Yrjö Saarinen, Sommarvy.
Yrjö Saarinen, Sommarvy.
Klubbat pris
3 800 EUR
Utropspris
1 800 EUR
Kimmo Kaivanto, gouache, signerad och daterad -74.
Klubbat pris
2 402 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Rafael Wardi, olja på duk, signerad och daterad -49.
Klubbat pris
3 900 EUR
Utropspris
3 000 EUR