Finnish Contemporary Art

Samtidskonsten berör, väcker, ifrågasätter, irriterar, behagar, den återspeglar de stora frågorna i dagens samhälle och för en dialog med åskådaren. Temaauktionen Finnish Contemporary Art presenterar ett kurerat urval finländsk samtidskonst av bl.a. Marika Mäkelä, Ilari Hautamäki, Karoliina Hellberg och Silja Rantanen.

38 föremål
Eeva Peura, akvarell.
Eeva Peura, akvarell.

Utropspris
450 EUR
Kirsi Tervo, Triptyk.
Kirsi Tervo, Triptyk.

Utropspris
400 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

258. Nordiska Kompaniet, fåtölj, modell "5000", Sverige 1930-40-tal.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
Fair warning
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
Aktuellt bud:
14 000 SEK