Inred sommarhuset

519 föremål
Patricia Urquiola, fåtölj, 'Smock', Moroso, Italien.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj, Swedish modern, 1940-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokskåp, nyrenässans, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, broderad slätväv, ca 290 x 212 cm.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Henri Matisse, litografi. Bär numrering 197/250.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, Kelim, ca 315 x 225 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Skål, empir, 1800-tal.
Skål, empir, 1800-tal.
Klubbat pris
151 EUR
Utropspris
200 EUR
Taklampa, Val St Lambert, Belgien, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bänk, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
Edward Hald, skål, glas, Orrefors, 1925.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Arne Jacobsen, karmstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ampel, empirestil, 1900-tal.
Ampel, empirestil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 2 st, snarlika, gustavianska, 17-och 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bord, Swedish Grace, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Taklampa, samtida.
Taklampa, samtida.
Utropspris
2 000 SEK
Golvlampa, 1960-tal.
Golvlampa, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Urna med lock, porslin Kina, sen Qingdynasti 18/1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gårdskratta/Gårdsharv omkring år 1900.
Klubbat pris
401 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Sängbord, ett par, jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampor, 2 st, furu, 1960/70-tal.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Bordsspegel, Glas Mäster, Markaryd, Sverige.
Klubbat pris
101 EUR
Utropspris
100 EUR
Dubbelskåp, Jämtland, daterat 1849.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Skåp, Kina, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Poul Henningsen, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen, Danmark.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Brasskärm, järn, omkring 1900.
Klubbat pris
24 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ivar Morsing, olja på pannå, signerad och daterad -56.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kaj Franck, Ölstop, 8 st, modell 5602. Notsjö.
Klubbat pris
393 EUR
Utropspris
250 EUR
Taklampa, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
150 EUR
Fåtölj, 1960/70-tal.
Fåtölj, 1960/70-tal.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
200 EUR
Fåtöljer, ett par, 1970-tal.
Fåtöljer, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
200 EUR
Gunnel Nyman, taklampa, modell 81003, Idman 1940-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
200 EUR
Byrå, nyrenässans, omkring år 1900.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Mona Huss Walin, färglitografi, signerad provtryck.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Roland Svensson, litografi, signerad med dedikation.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fåtöljer, ett par, klädsel Veraseta, modern tillverkning.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 4 st, glas, "Festivo", Finland.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Serveringsvagn, nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Servisdelar, 12 st, glas, Reimyre Glasbruk.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kjell Engman, glasservis, 21 delar, "Nobis", Kosta Boda.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtölj, "Påfågelstol", 1970-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fiskfat, flintgods. Wedgwood, England.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
100 EUR
Ljusstakar, 2 st, Spanien 1600-talets senare hälft.
Klubbat pris
130 EUR
Utropspris
180 EUR
Bordslampa, koppar, jugend, 1910/20-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fotpall, "Howard", Englesson.
Fotpall, "Howard", Englesson.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skulptur, Centraleuropa troligen 1700-tal.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
120 EUR