MODERN + DESIGN F179

450 föremål
ALVAR AALTO, FÅTÖLJER, ETT PAR, NR 48.
Klubbat pris
9 800 EUR
Utropspris
2 800 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy 1948.
Klubbat pris
4 401 EUR
Utropspris
3 000 EUR
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
3 000 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA. Tillverkad av Idman. 1950-tal.
Klubbat pris
4 600 EUR
Utropspris
3 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy. 1950-tal.
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
3 000 EUR
BERTEL GARDBERG, KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL OCH GRÄDDKANNA.
Klubbat pris
2 400 EUR
Utropspris
3 000 EUR
Klubbat pris
4 600 EUR
Utropspris
3 000 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, ETT PAR SOFFOR.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
3 500 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, FAT. Sign. Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
7 100 EUR
Utropspris
4 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPOR, 4 ST.
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
4 000 EUR
ALVAR AALTO, GOLVLAMPA, A 810. Stämplad Valaistustyö.
Klubbat pris
3 800 EUR
Utropspris
5 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKKRONA. Tillverkad av Taito Oy. 1940/50-tal.
Klubbat pris
6 000 EUR
Utropspris
7 000 EUR