Kan inte nå servern

Klassiska 583

 
625 föremål
527. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1664-1722).
527. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1664-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
118. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
118. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
129. SKÅL med LOCK, nefrit. Arkaiserade, 1900-tal.
129. SKÅL med LOCK, nefrit. Arkaiserade, 1900-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
384. SKÅL, Pekinglas. Qingdynastin (1644-1912).
384. SKÅL, Pekinglas. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
469. FIGURIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
469. FIGURIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
628. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
628. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
478. URNA, kompaniporslin, Qing dynastin Qianlong (1736-95).
478. URNA, kompaniporslin, Qing dynastin Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
138. SKÅLFAT, porslin, Qingdynastin, med Chenghuas märke, Kangxi (1662-1722).
138. SKÅLFAT, porslin, Qingdynastin, med Chenghuas märke, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
222. BOJANER, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin Qianlong 1736-95.
222. BOJANER, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin Qianlong 1736-95.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
345. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Qingdynastin 1700-tal.
345. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Qingdynastin 1700-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
402. TULPANVASER med LOCK, ett par, porslin, sen Qingdynasti.
402. TULPANVASER med LOCK, ett par, porslin, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
40. RÖKELSEKAR, celadon, Longquan. Södra Songdynastin (1127-1279).
40. RÖKELSEKAR, celadon, Longquan. Södra Songdynastin (1127-1279).
Klubbat pris 
180 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
458. RÖKELSEKAR, brons, Qingdynastin.
458. RÖKELSEKAR, brons, Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
609. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
609. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
608. SKÅL, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912) med Jiaqing sigill.
608. SKÅL, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912) med Jiaqing sigill.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
532. FLASKOR, ett par snarlika, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
532. FLASKOR, ett par snarlika, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
178. SKÄRM, hardwood och pärlemor, fyrdelad. Qingdynastin, 1800-tal.
178. SKÄRM, hardwood och pärlemor, fyrdelad. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
308. BOJAN med LOCK, porslin. Transition 1600-tal.
308. BOJAN med LOCK, porslin. Transition 1600-tal.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
519. PENSELVAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
519. PENSELVAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
470. LOKAPALA, förgylld och patinerad brons. Qingdynastin, 1800-tal.
470. LOKAPALA, förgylld och patinerad brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
352. PENSELSTÄLL, trä. Huanghuali, Qingdynastin troligen 1800-tal.
352. PENSELSTÄLL, trä. Huanghuali, Qingdynastin troligen 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
167. FIGURIN, bärnsten. Qingdynstin (1644-1912).
167. FIGURIN, bärnsten. Qingdynstin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
184. FIGURIN, lergods. Qingdynastin, 1600-tal.
184. FIGURIN, lergods. Qingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
189. BUDDHA, brons. Mingdynastin.
189. BUDDHA, brons. Mingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
190. FIGURIN, brons. Mingdynastin.
190. FIGURIN, brons. Mingdynastin.
Klubbat pris 
1 550 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
328. KEJSERLIGT EDIKT, Tongzhi (1862-1874), daterat 1862 och från tiden.
328. KEJSERLIGT EDIKT, Tongzhi (1862-1874), daterat 1862 och från tiden.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
585. VINKANNA, biskviporslin. Ming dynastin, Wanli (1368-1644).
585. VINKANNA, biskviporslin. Ming dynastin, Wanli (1368-1644).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
116. TEMPELDEKORATION. Tibet/Mongoliet 1800-tal.
116. TEMPELDEKORATION. Tibet/Mongoliet 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
134. LEJON, nefrit. Kina 1900-tal.
134. LEJON, nefrit. Kina 1900-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
123. URNA med LOCK, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
123. URNA med LOCK, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
513. KRUKA, porslin, Qingdynastin med Chenghuas märke, 1700-tal.
513. KRUKA, porslin, Qingdynastin med Chenghuas märke, 1700-tal.
Klubbat pris 
170 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
512. KRUKA, porslin, Qingdynastin, 1700-tal.
512. KRUKA, porslin, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
225. GUANYIN, keramik. Troligen Longquan, Mingdynastin 1600-tal.
225. GUANYIN, keramik. Troligen Longquan, Mingdynastin 1600-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
601. MATTA, SEMIANTIK BEIJING. Kina, sen Qing. 393 x 311 cm.
601. MATTA, SEMIANTIK BEIJING. Kina, sen Qing. 393 x 311 cm.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
605. MATTA, ANTIK BEIJING. Kina, sen Qingdynasti. 412 x 307,5 cm.
605. MATTA, ANTIK BEIJING. Kina, sen Qingdynasti. 412 x 307,5 cm.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
334. MÅLNING, flod och bergslandskap av Gu Daming (1960-), signerad.
334. MÅLNING, flod och bergslandskap av Gu Daming (1960-), signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
415. YTTERFODER, ett par, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
415. YTTERFODER, ett par, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
355. BORD, hardwood och porslin, Qingdynastin 1800-tal.
355. BORD, hardwood och porslin, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
264. FIGURIN, nefrit. Sen Mingdynasti (1368-1643).
264. FIGURIN, nefrit. Sen Mingdynasti (1368-1643).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
471. BRONSKÄRL, arkaiserande, Qingdynastin (1644-1912).
471. BRONSKÄRL, arkaiserande, Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
597. ROCK, siden. Kina 1800-tal. Höjd 141 cm.
597. ROCK, siden. Kina 1800-tal. Höjd 141 cm.
Klubbat pris 
27 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
207. SERVIS, nio delar, kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
207. SERVIS, nio delar, kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
465. BODHISATTVA, brons. Manjushri. Mingdynastin 1600-tal.
465. BODHISATTVA, brons. Manjushri. Mingdynastin 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
242. FIGURIN, blanc de Chine. Qingdynastin (1644-1912).
242. FIGURIN, blanc de Chine. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
474. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
474. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
108. GUANYIN, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
108. GUANYIN, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
338. BOK med TRÄSNITT, 4 volymer, "Shi zhu zhai jian pu" av Hu Zhengyan.
338. BOK med TRÄSNITT, 4 volymer, "Shi zhu zhai jian pu" av Hu Zhengyan.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
179. "DOCTORS LADY", elfenben. Troligen Indien, 1600-tal.
179. "DOCTORS LADY", elfenben. Troligen Indien, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
514. BOJAN, porslin. Qing dynastin Kangxi (1662-1722).
514. BOJAN, porslin. Qing dynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
558. SKÅL, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
558. SKÅL, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
346. MÅLNING, olja på papper, Qingdynastin 1800-tal.
346. MÅLNING, olja på papper, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
47. TESKÅL, porslin, qingbai. Norra Songdynastin (960-1127).
47. TESKÅL, porslin, qingbai. Norra Songdynastin (960-1127).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
191. FOHUND, brons, troligen Mingdynastin (1368-1643).
191. FOHUND, brons, troligen Mingdynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
464. BUDDHA, brons. Ming dynastin (1368-1644).
464. BUDDHA, brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
520. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
520. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
171. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
171. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
377. VAS, cloisonné. Mingdynastin (1368-1644).
377. VAS, cloisonné. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
320 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
152. URNA med LOCK, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
152. URNA med LOCK, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
584. KUDDE, lergods, troligen Liao eller Songdynastin (907-1279).
584. KUDDE, lergods, troligen Liao eller Songdynastin (907-1279).
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
486. FAT, ett par, porslin, Qingdynastin Yongzheng (1723-35).
486. FAT, ett par, porslin, Qingdynastin Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
311. URNA med LOCK, porslin. Transition 1600-tal.
311. URNA med LOCK, porslin. Transition 1600-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
391. SKULPTUR, trä. Qing dynastin, 1800-tal.
391. SKULPTUR, trä. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
213. FAT med SILFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
213. FAT med SILFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
611. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
611. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
223. STEMCUP, porslin. 1900-tal, med Qianlong-märke.
223. STEMCUP, porslin. 1900-tal, med Qianlong-märke.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
219. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
219. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
266. SKULPTUR, sandsten. Thailand troligen 1100-tal.
266. SKULPTUR, sandsten. Thailand troligen 1100-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
273. KUDDE, keramik. Songdynastin (960-1279).
273. KUDDE, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
201. TALLRIKAR, tio stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
201. TALLRIKAR, tio stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
120. BOJAN, porslin, Qingdynastin 1700-tal.
120. BOJAN, porslin, Qingdynastin 1700-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
119. BOJAN, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
119. BOJAN, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
581. GRAVFIGURINER, ett par. Handynastin (206 f. Kr. - 220 e. Kr.).
581. GRAVFIGURINER, ett par. Handynastin (206 f. Kr. - 220 e. Kr.).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
209. TERRIN, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
209. TERRIN, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
339. BOK med TRÄSNITT, 4 volymer, "Shi zhu zhai jian pu" av Hu Zhengyan.
339. BOK med TRÄSNITT, 4 volymer, "Shi zhu zhai jian pu" av Hu Zhengyan.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
466. FIGURIN, brons. Ming dynastin.
466. FIGURIN, brons. Ming dynastin.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK