Kan inte nå servern

Important Spring Sale 617

 
1155 föremål
752. FAT, porslin. Mingdynastin med Jiajings märke (1522-1566).
752. FAT, porslin. Mingdynastin med Jiajings märke (1522-1566).
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1081. Tiffany armring "Atlas".
1081. Tiffany armring "Atlas".
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
350. Axel Petersson Döderhultarn, "Lantlig idyll - kobröllop".
350. Axel Petersson Döderhultarn, "Lantlig idyll - kobröllop".
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1043. Pansarlänk armband 18K guld.
1043. Pansarlänk armband 18K guld.
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
383. Pehr Hilleström, "Gustaf Vasa i Ornäs".
383. Pehr Hilleström, "Gustaf Vasa i Ornäs".
Klubbat pris 
27 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
163. HÄSTSKULPTUR, Sverige, 1800-talets andra hälft.
163. HÄSTSKULPTUR, Sverige, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
464. Helmer Osslund, "Höstafton från Ångermanelfven".
464. Helmer Osslund, "Höstafton från Ångermanelfven".
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
329. Olof Arborelius, "Utsikt från Smedsudden över Riddarfjärden".
329. Olof Arborelius, "Utsikt från Smedsudden över Riddarfjärden".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
337. Carl Fredrik Hill, "Parafras över Jesu dop I".
337. Carl Fredrik Hill, "Parafras över Jesu dop I".
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
269. MATTA, antik/semiantik Keshan Motachem, ca 213 x 141,5 cm.
269. MATTA, antik/semiantik Keshan Motachem, ca 213 x 141,5 cm.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
405. Anshelm Schultzberg, Vinterbild från Stockholms ström.
405. Anshelm Schultzberg, Vinterbild från Stockholms ström.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
354. Oskar Bergman, "Stadsgården, Stockholm".
354. Oskar Bergman, "Stadsgården, Stockholm".
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
411. Erik Tryggelin, "Hamngatan vid Kungsträdgården".
411. Erik Tryggelin, "Hamngatan vid Kungsträdgården".
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
147. URNA med LOCK, sengustaviansk, 1800-talets början.
147. URNA med LOCK, sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
557. Marten van Valckenborch Hans krets, Galanta sällskap.
557. Marten van Valckenborch Hans krets, Galanta sällskap.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1123. Cartier armband "Love" 18K vitguld.
1123. Cartier armband "Love" 18K vitguld.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
347. Axel Petersson Döderhultarn, "Auktion".
347. Axel Petersson Döderhultarn, "Auktion".
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
32. SOFFA, stockholmsarbete, rokoko, 1700-talets andra hälft.
32. SOFFA, stockholmsarbete, rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris 
72 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
542. Berta Dorph, Flicka med docka.
542. Berta Dorph, Flicka med docka.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
634. RULLMÅLNING, akvarell och tusch på papper. Qingdynastin.
634. RULLMÅLNING, akvarell och tusch på papper. Qingdynastin.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
543. Jeanna Maria Charlotta Bauck, Ängsblommor.
543. Jeanna Maria Charlotta Bauck, Ängsblommor.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1041. Chopard armring "Happy Diamond".
1041. Chopard armring "Happy Diamond".
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
99. LYKTA, för fyra ljus, gustaviansk, 1700-talets slut.
99. LYKTA, för fyra ljus, gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
406. Johan (John) Kindborg, Skymningslandskap.
406. Johan (John) Kindborg, Skymningslandskap.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
551. Sebastiaen Vrancx Hans ateljé, Allegori över vintern.
551. Sebastiaen Vrancx Hans ateljé, Allegori över vintern.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
606. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qingdynastin med Yongzhengs märke.
606. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qingdynastin med Yongzhengs märke.
Klubbat pris 
2 445 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
131. BORDSUR, av Petter Ernst, Stockholm 1753-54, senbarock.
131. BORDSUR, av Petter Ernst, Stockholm 1753-54, senbarock.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
417. Anton Thiele, Kurtis.
417. Anton Thiele, Kurtis.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
503. Wilhelm von Gegerfelt, Venetianskt kanalmotiv.
503. Wilhelm von Gegerfelt, Venetianskt kanalmotiv.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1085. Cartier armring "Trinity".
1085. Cartier armring "Trinity".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
442. Adolf Jossifowitsch Charlemagne, Palatsinteriör.
442. Adolf Jossifowitsch Charlemagne, Palatsinteriör.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
118. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1800-talets början.
118. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1800-talets början.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
451. Anshelm Schultzberg, Motiv från Capri.
451. Anshelm Schultzberg, Motiv från Capri.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
462. Helmer Osslund, Älg i fjälllandskap.
462. Helmer Osslund, Älg i fjälllandskap.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
66. SEKRETÄR, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
66. SEKRETÄR, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
549. Rembrandt Harmensz van Rijn Hans skola, Mansporträtt, turban och kappa.
549. Rembrandt Harmensz van Rijn Hans skola, Mansporträtt, turban och kappa.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
587. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
587. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
494. Birger Sandzén, Nordamerikanskt landskap.
494. Birger Sandzén, Nordamerikanskt landskap.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
540. Hugo Birger, "Ormtjusare".
540. Hugo Birger, "Ormtjusare".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
583. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
583. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
28 000 - 30 000 SEK
328. Axel Lindman, Friluftsmålarinna på Sandhamn.
328. Axel Lindman, Friluftsmålarinna på Sandhamn.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
351. Axel Petersson Döderhultarn, "Bondspelman" (Spelman stående).
351. Axel Petersson Döderhultarn, "Bondspelman" (Spelman stående).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
573. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
573. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
26 000 - 30 000 SEK
639. STELE, sten. Nepal, 1600/1700-tal.
639. STELE, sten. Nepal, 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
518. Jakob Björck, Karl XIII som barn.
518. Jakob Björck, Karl XIII som barn.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
997. Grima hängsmycke.
997. Grima hängsmycke.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
64. SKRIVBORD, stockholmsarbete, 1700-talets mitt, rokoko.
64. SKRIVBORD, stockholmsarbete, 1700-talets mitt, rokoko.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
431. Herman af Sillén, "Från Arildsläge".
431. Herman af Sillén, "Från Arildsläge".
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
79. SPEGEL, Nordtyskland, 1700-talets första hälft, senbarock.
79. SPEGEL, Nordtyskland, 1700-talets första hälft, senbarock.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
519. David Klöcker Ehrenstrahl, Dam gul klänning.
519. David Klöcker Ehrenstrahl, Dam gul klänning.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
149. URNOR, ett par, Älvdalen, 1800-talets början.
149. URNOR, ett par, Älvdalen, 1800-talets början.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
476. Emil Cedercreutz, Kusk med trespann.
476. Emil Cedercreutz, Kusk med trespann.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
109. KANDELABRAR, för två ljus, ett par, sengustaviansk stil, 1800-tal.
109. KANDELABRAR, för två ljus, ett par, sengustaviansk stil, 1800-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
554. Jan Brueghel dy Hans art, Flodlandskap med figurer vid bebyggelse.
554. Jan Brueghel dy Hans art, Flodlandskap med figurer vid bebyggelse.
Klubbat pris 
27 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
117. LJUSSTAKAR, ett par, Älvdalen, 1800-talets början, empire.
117. LJUSSTAKAR, ett par, Älvdalen, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
575. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
575. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
22. STOLAR, fyra stycken, gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets slut.
22. STOLAR, fyra stycken, gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
390. Carl Milles, "La petite Boudeuse".
390. Carl Milles, "La petite Boudeuse".
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1009. Ring med gammal- och åttkantslipade diamanter.
1009. Ring med gammal- och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
574. RÖKELSEKAR, porslin. Transition, 1600-tal.
574. RÖKELSEKAR, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
486. Carl Fredrik von Breda, "Jürgen Christoffer Müller" (1748-1831).
486. Carl Fredrik von Breda, "Jürgen Christoffer Müller" (1748-1831).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK