Kan inte nå servern

Important Winter Sale 621

 
1152 föremål
489. Marin med segelfartyg.
489. Marin med segelfartyg.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
558. Johan Ahlström, "Till 1855 års höstprogram".
558. Johan Ahlström, "Till 1855 års höstprogram".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
115. VÄGGPENDYL, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.
115. VÄGGPENDYL, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1134. Brosch silver med rosenslipade diamanter.
1134. Brosch silver med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
606. Carl Skånberg, Höbåtar på en av Venedigs laguner.
606. Carl Skånberg, Höbåtar på en av Venedigs laguner.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
543. Olof Arborelius, Olivlund, Capri.
543. Olof Arborelius, Olivlund, Capri.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
412. Johan Henrik Scheffel Tillskriven, Ung herre i ljusgrå justacorp.
412. Johan Henrik Scheffel Tillskriven, Ung herre i ljusgrå justacorp.
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
257. Isak Sauer, bägare, silver, Stockholm 1757.
257. Isak Sauer, bägare, silver, Stockholm 1757.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
133. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
133. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
983. Ring 18K guld och platina.
983. Ring 18K guld och platina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
608. Nils Möllerberg, "Stina".
608. Nils Möllerberg, "Stina".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
497. Kent Ullberg, Uggla.
497. Kent Ullberg, Uggla.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1012. Guldkedja 18K guld.
1012. Guldkedja 18K guld.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
560. Martin Rudolf Heland, "Kaffebeslaget".
560. Martin Rudolf Heland, "Kaffebeslaget".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
106. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike 1800-talets början, empire.
106. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
689. SKULPTURGRUPP, nefrit. Kina.
689. SKULPTURGRUPP, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
879. SERVIS, 137 delar, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
879. SERVIS, 137 delar, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
137. URNOR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.
137. URNOR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
605. Carl Eldh, "Ungdom".
605. Carl Eldh, "Ungdom".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
89. BORDSLYSTRAR, för tre ljus, ett par, gustavianska, 1700-talets slut.
89. BORDSLYSTRAR, för tre ljus, ett par, gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
116. KARTELLUR, rokoko, 1700-talets mitt.
116. KARTELLUR, rokoko, 1700-talets mitt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
798. PRAKTFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
798. PRAKTFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
39. SOFFA, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
39. SOFFA, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
992. Collier 18K guld och pärlor.
992. Collier 18K guld och pärlor.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
898. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
898. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
462. Jacob Silvén, Norrländsk sjöbod.
462. Jacob Silvén, Norrländsk sjöbod.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
138. ELDHUNDAR, ett par, Louis XV-stil, 1800-tal.
138. ELDHUNDAR, ett par, Louis XV-stil, 1800-tal.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
395. Erik Tryggelin, Stockholmskväll - Karlbergskanalen.
395. Erik Tryggelin, Stockholmskväll - Karlbergskanalen.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
603. Porträtt av herre i svart hatt.
603. Porträtt av herre i svart hatt.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
548. Charles Le Brun Efter, Slaget om Arbela.
548. Charles Le Brun Efter, Slaget om Arbela.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1008. Cartier ett par örhängen "Trinity" 18K guld i olika färger.
1008. Cartier ett par örhängen "Trinity" 18K guld i olika färger.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
905. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
905. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
30. BORD, med porfyrskiva, Sverige, 1800-tal.
30. BORD, med porfyrskiva, Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
913. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
913. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
532. Ruth Milles, "Flitiga Kajsa".
532. Ruth Milles, "Flitiga Kajsa".
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
450. Georges Louis Hyon, Zuaver-krigare i Fransk-Tyska kriget 1870-71.
450. Georges Louis Hyon, Zuaver-krigare i Fransk-Tyska kriget 1870-71.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
655. FIGURINER, ett par, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
655. FIGURINER, ett par, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
443. Astrid Kjellberg-Juel, Flicka med nallebjörn.
443. Astrid Kjellberg-Juel, Flicka med nallebjörn.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
96. KANDELABRAR, för två ljus, ett par, nyrokoko, 1840-tal.
96. KANDELABRAR, för två ljus, ett par, nyrokoko, 1840-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
1082. Armband 18K guld, pansarlänk.
1082. Armband 18K guld, pansarlänk.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1149A. Ring 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
1149A. Ring 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1024. Ilias Lalaounis ring 18K guld.
1024. Ilias Lalaounis ring 18K guld.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
13. SEKRETÄR, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
13. SEKRETÄR, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
141. OBELISKER, ett par, Frankrike, 1870-80-tal.
141. OBELISKER, ett par, Frankrike, 1870-80-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
999. Ring 18K vitguld med tre gammalslipade diamanter.
999. Ring 18K vitguld med tre gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
118. VÄGGPENDYL, Le Roux, Paris, Louis XVI, 1700-talets slut.
118. VÄGGPENDYL, Le Roux, Paris, Louis XVI, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
573. Benjamin West Efter, Skatteindrivaren.
573. Benjamin West Efter, Skatteindrivaren.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
561. Josef Wilhelm Wallander, "Väva vadmal".
561. Josef Wilhelm Wallander, "Väva vadmal".
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
668. VAS, Zun, brons. Troligen Handynastin (220-206) eller äldre.
668. VAS, Zun, brons. Troligen Handynastin (220-206) eller äldre.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
688. BÄGARE, nefrit. Kina, troligen sen Qingdynasti.
688. BÄGARE, nefrit. Kina, troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
733. BORD, lackerat trä. Qing dynastin (1664-1912).
733. BORD, lackerat trä. Qing dynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1073. Cartier ett par manschettknappar 18K guld och onyx.
1073. Cartier ett par manschettknappar 18K guld och onyx.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
218. Maria Romanovna Vorotzova (1737-1765), miniatyr, 1700-tal.
218. Maria Romanovna Vorotzova (1737-1765), miniatyr, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
246. Johan Lund, bägare, silver, Stockholm 1701. Karolinsk.
246. Johan Lund, bägare, silver, Stockholm 1701. Karolinsk.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
14 000 - 15 000 SEK
208. K. Andersson, etui, guld 18k, Stockholm 1920.
208. K. Andersson, etui, guld 18k, Stockholm 1920.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
646. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
646. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1000. Armband 18K guld.
1000. Armband 18K guld.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
13 000 - 15 000 SEK
957. DRAKFAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
957. DRAKFAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
245. Samuel Phallén, bägare, silver, Karlskrona 1700. Karolinsk.
245. Samuel Phallén, bägare, silver, Karlskrona 1700. Karolinsk.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
52A. KARMSTOLAR, ett par, Danmark, 1700-talets slut.
52A. KARMSTOLAR, ett par, Danmark, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
848. SERVIS, 20 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
848. SERVIS, 20 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
783. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
783. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
78. SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
78. SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
701. SKULPTURGRUPP, sten. Kina, 1900-tal.
701. SKULPTURGRUPP, sten. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
818. STEKFAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
818. STEKFAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
823. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
823. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
596. Herrporträtt i silvermedaljong med tysk vapensköld.
596. Herrporträtt i silvermedaljong med tysk vapensköld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
625. Gatumotiv med hantverkare.
625. Gatumotiv med hantverkare.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK