Important Winter Sale 669

Se katalogen för liveauktionen med det bästa av det bästa

Liveauktion: 10–12 december, start kl. 10.00, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Liveauktion – Så lägger du bud

Bekanta dig med köpvillkoren för liveauktioner här.

Registrera dig Skapa ett konto

359 föremål
1022. Vas, fanggu, cloisonné. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1023. Vas, förgylld brons, 1600-/1700-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1291. Vas, ge-glasyr. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1069. Vas, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
165 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1070. Vas, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
220 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1327. Vas, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1063. Vas, porslin. Kina, troligen Republik, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1187. Vas, porslin. Korea, Joseon, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1105. Vas, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1345. Vas, porslin. Qingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1160. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1159. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1143. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1046. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1059. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1366. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1365. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1287. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1178. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1043. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1041. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1045. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1342. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
90 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1284. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1066. Vas, porslin. Republik, 1900-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1180. Vas, porslin. Sen Mingdynasti/tidig Qingdynasti.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1039. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1118. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1273. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1124. Vas, porslin. Transition, 1630/40-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1025. Vas/Zhadou, brons. Qingdynastin.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1326. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1057. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1058. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1064. Vaser, två stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1094. Vaser, två stycken, porslin. Korea, Joseon.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1119. Väggvas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1295. Värmehuv, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
1369. Ytterfoder, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1321. Ytterfoder, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1206. Ämbetsmannainsignia, ett par, kesi. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK