Important Winter Sale 669

Se katalogen för liveauktionen med det bästa av det bästa

Liveauktion: 10–12 december, start kl. 10.00, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Liveauktion – Så lägger du bud

Bekanta dig med köpvillkoren för liveauktioner här.

Registrera dig Skapa ett konto

359 föremål
1344. Fat, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
210 000 SEK
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
1341. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722) märke och period.
Klubbat pris
320 000 SEK
Utropspris
120 000 - 150 000 SEK
1079. Oxe med kärra, lergods. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
1188. Kesi, paneler, fyra stycken. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1342. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
90 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1283. Skulptur, Zhenwu, blanc de Chine, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1343. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1083. Rustning, Japan, Do-maru, Edo.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1148. Urna med lock, porslin. Transition, 1600-tal. .
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1259. Vas, cloisonné. Ming dynasty (1368-1644).
Klubbat pris
1 100 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1047. Praktfat, porslin. Sen Qingdynasti/Republik.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1023. Vas, förgylld brons, 1600-/1700-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1245. Sitatapathra, brons, Tibet, 1700-tal.
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1077. Budai, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1241. Buddha brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1228. Qian Weicheng (Kina 1720-1772), Bergslandskap.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1058. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1143. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1019. Meipingvas, cloisonné. Sen Mingdynasti, 1600-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1106. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
1021. Skål, cloisonné. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1150. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1020. Vas, Fanghu, cloisonne. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1022. Vas, fanggu, cloisonné. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1199. Insignia, broderat siden. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1222. Skåp, lack, sent 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1312. Figurin, porslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1272. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1206. Ämbetsmannainsignia, ett par, kesi. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1315. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1057. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1229. Biskiva, sten. Handynastin (206 f.Kr.-220 e.Kr).
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1364. Urna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1363. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1223. Rotskulptur, sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1320. Bojan, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1115. Skål, porslin. Tianqi/Chongzhen 1620/30-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1226. Glasmålning. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1119. Väggvas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1179. Skål, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1198. Insignia, siden. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1045. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1192. Rock, broderat siden. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1317. Urnor, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1069. Vas, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
165 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1070. Vas, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
220 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1336. Prakturna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1303. Kopp med fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1240. Vas, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1256. Buddhistisk munk, trä. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1254. Buddha med halo, brons. Burma, 1500-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1216. Stolar, ett par, hardwood. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1176. Penselställ, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1142. Skål, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK