Släpp in våren

118 föremål
PER OLOF ULTVEDT, färglitografi, "c", signerad.
Klubbat pris
1 802 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANDERS MOHAMMAR, skulptur, gips, signerad, 1/2.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHRISTIAN ERIKSSON, Skulptur, gips, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
UGO CIPRIANI, efter, skulptur, gips, signerad.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LAGE LINDELL, litografi, provtryck.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LENA CRONQVIST, etsning, signerad och numrerad 45/75.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LENNART RODHE, färglitografi, signerad och daterad 1958.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 800 SEK
PAUL DELVAUX, etsning, signerad och numrerad 27/40.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERLING JOHANSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HENRI MATISSE, efter färglitografi.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HENRI MATISSE, efter, färglitografi, signerad i trycket.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GEORGES BRAQUE, efter, utställningsaffisch.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad 22/150.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERLAND CULLBERG, pastell, signerad.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALICE NORDIN, figurin parian Gustavsberg 1923.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR CYRÈN, skulptur av tenn, 1980-/90-tal. Signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
C GÖRAN KARLSSON, gouache, signerad och daterad -99.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ULF LUNDELL, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHAN JOHANSON, teckning, signerad.
Klubbat pris
1 105 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERRE OLOFSSON, FÄRGLITOGRAFI, signerad o numrerad 24/210.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LENNART ROSENSOHN, akvarell. Signerad och daterad 69.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ELLINOR TAUBE, olja på duk signerad och daterad -67.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
IVAN JORDELL, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VICTOR VASARELY, serigrafi signerad och numrerad, 44/200.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AGNES CLEVE, akvarell, signerad.
Klubbat pris
10 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLAVI MARTTILA, pastell, signerad och daterad 2011.
Klubbat pris
182 EUR
Utropspris
250 EUR
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIRI DERKERT, Teckning "Eva", signerad.
Klubbat pris
3 201 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANDY WARHOL, efter, serigrafi, "Four Flowers", osignerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PER HASSELBERG, figurin parian Gustavsberg signerad 1912.
Klubbat pris
2 404 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LARS NORRMAN, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JULES SCHYL, Rödkrita, signerad och daterad febr. 1943.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fotoböcker, 11 st, Walker Evans.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KELLY ELLSWORTH, litografi, ur Derrière le Miroir no 110.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PABLO PICASSO, EFTER, torrnålsetsning, tryckt signatur.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ENRICO BAJ, blandteknik, signerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MAX ERNST, färgetsning, numrerad 78/100 och signerad.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LARS DROUGGE, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WILLIE WEBERG, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JACK SANGWILL, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TORA VEGA HOLMSTRÖM, pastell monogramisgnerad.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
2 422 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PABLO PICASSO, litografi, efter. Signerad i trycket.
Klubbat pris
5 810 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PIERRE OLOFSSON, blandteknik, signerad olofsson.
Klubbat pris
6 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MANUEL ROS, akryl på duk, 1999.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 62/90.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MAN RAY, etsning, signerad och numrerad 65/99.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARIN NILSON, skulptur signerad och daterad 1930.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
INGE SCHIÖLER, Akvarell, signerad.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK