Släpp in våren

857 föremål
PER HASSELBERG, figurin parian Gustavsberg signerad 1912.
Klubbat pris
2 404 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, allmoge, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Bergbom 1960-tal.
GOLVLAMPA, Bergbom 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa "Samspel", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 4 st, Thonet-stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNA, tenn, GAB, Stockholm 1933.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOL, Fischer, 1900-talets början.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, Sputnik-modell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, slätväv, 280 x 263 cm.
MATTA, slätväv, 280 x 263 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
WILLIAM STENBERG, assietter, 12 st, Gullaskruf, glas.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Kelim, orientalisk, ca 345 x 260 cm.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CÉSAR BALDACCINI, skulptur, signerad och numrerad 27/150.
Klubbat pris
17 560 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, lergods, Upsala-Ekeby.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALICE NORDIN, figurin parian Gustavsberg 1923.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CIGARRSKRIN, silver, K Andersson, Stockholm, 1917.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILLIE WEBERG, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PORTRÄTTBYST parian Gustavsberg 1870-75.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Kelim. Ca 300x195 cm.
MATTA, Kelim. Ca 300x195 cm.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
800 EUR
SKULPTUR, porslin, Rosenthal.
SKULPTUR, porslin, Rosenthal.
Klubbat pris
1 555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS J WEGNER, SÄNGSKÅP, 1960 / 70-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
DOSOR 2 st, silver 1804 resp 1809.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGLAMPA, "Pistillino", Valenti.1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKULPTUR, porslin, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, firma Svensk Tenn, modell 2599.
Klubbat pris
7 350 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt,
Klubbat pris
2 655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL Art Deco, 1920 / 30-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, lergods, Persien, 1200-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ULF LUNDELL, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal.
FÄLLBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPLATEAU/BRICKA, glas och mässing, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOINI MUONA, fat, Arabia, Finland.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFA, 1900-talets mitt.
SOFFA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, barock, 16-/1700-tal.
SPEGEL, barock, 16-/1700-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
INGVAR HILDINGSSON, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, orientalisk, ca 295 x 77 cm.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, modell A330S, metall, Artek, 2000-tal.
Klubbat pris
225 EUR
Utropspris
300 EUR
SKRIVSTOL, AB Johanson & Söner, Hyssna, 1960-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
C GÖRAN KARLSSON, gouache, signerad och daterad -99.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, tenn, Swedish Grace.
SPEGEL, tenn, Swedish Grace.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OLAVI MARTTILA, pastell, signerad och daterad 2011.
Klubbat pris
182 EUR
Utropspris
250 EUR
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GEORGES BRAQUE, efter, utställningsaffisch.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fotoböcker, 11 st, Walker Evans.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, Firma Svenskt Tenn, modell 2357.
Klubbat pris
4 410 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Boréns, 1980-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Glas Mäster, Markaryd, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
11 501 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VITRINSKÅP, Engelsk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 227 x 158 cm.
Klubbat pris
2 907 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HENRI MATISSE, efter färglitografi.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK