Det våras för trädgården!

89 föremål
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, Näfveqvarn "Amor".
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANDFAT, Höganäs, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TUNNA, med lock, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 310 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, 1900-talets början.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VEDKORG, mässing, omkring 1900.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FISKEKONT, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KROCKETSPEL, 1960-tal.
KROCKETSPEL, 1960-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, sandsten, 1900-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KITTEL, koppar, 1800-tal.
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
3 005 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINSTÄLL, Form Sven Larsson, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅGELBUR, Frankrike.
FÅGELBUR, Frankrike.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SUNE BÄCKSTRÖM, vas och urna, brons, 1930-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALLAR, 5 st allmoge 1900-tal bl.a dat 1956.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, terrakotta, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GRYTOR, 2 st gjutjärn 18/1900-tal.
Klubbat pris
830 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STÖVELKNEKT, gjutjärn, Sverige, 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPANGEKORG, Pommery & Greno, Reims, omkring 1900.
Klubbat pris
2 701 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PALLAR, 5 st, allmoge 1900-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, cement 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn 1900-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOLUR, 1900-tal.
SOLUR, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÖNSTERLUCKOR, ett par, Europa 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAR MED TAPP, koppar, 1900-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LYKTA, järnplåt, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LYKTOR, tre st, plåt, 1800-/1900-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅGELBAD, sandsten, 1900-tal.
FÅGELBAD, sandsten, 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIRRA, omkring 1900.
PIRRA, omkring 1900.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄLLINGKLOCKA, Stockholm, malm, 1825.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YTTERFODER, 1900-talets första hälft,
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STAFFLI, omkring 2000.
STAFFLI, omkring 2000.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DÖRRAR, ett par, omkring sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅDSURNOR, ett par, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, 1900-tal, med hänklar, järn.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn.
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, terrakotta, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅGELBAD/SKULPTUR modern tillverkning.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
YTTERFODER, gjutjärn, 1904.
YTTERFODER, gjutjärn, 1904.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TVÄTTKAR, koppar, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KROCKETSPEL, 1960-tal, trä.
KROCKETSPEL, 1960-tal, trä.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BADKAR, omkring 1900,
BADKAR, omkring 1900,
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GRINDAR, ett par, 1900-talets början.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HALSTER, smide, 1700-tal.
HALSTER, smide, 1700-tal.
Klubbat pris
617 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STAFFLI, tillverkat för Hertha Hillfon.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅGELBAD, 1900-talets början.
FÅGELBAD, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORG, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOPPARKÄRL, 1800-talets slut.
KOPPARKÄRL, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 667 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LYKTA, Klafreströms bruk, 1900-tal.
Klubbat pris
4 767 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PARSOLLHÅLLARE gjutjärn 1900-talets början.
Klubbat pris
2 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampa, 'Tratten', Markaryd.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KITTEL, koppar,tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn. Sent 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LANTERNOR, 2 st, målad metall, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGFONTÄN, gjutjärn 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TVÄTTHO/HANDFAT, stengods, Höganäs.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YTTERFODER, 2 st , MÄSSING, 1900-TAL.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KÄRL, koppar, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
170 EUR
Utropspris
150 EUR
BLOMSTERSTÄLLNING 1900-talets senare del/2000-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄRMETALLRIK, tenn, 1800-tal.
VÄRMETALLRIK, tenn, 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEGE, 1900-tal.
STEGE, 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÖNSTER, 2 delar, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAMIN, gjutjärn, 1900-talets början,
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KROCKETSPEL, 1900-talets första del.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LANTERNA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 601 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEGE, 1900-tal.
STEGE, 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÖNSTER, ett par, gjutjärn.
FÖNSTER, ett par, gjutjärn.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÖNSTER, ett par, gjutjärn.
FÖNSTER, ett par, gjutjärn.
Klubbat pris
2 202 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANDFAT, stengods, Höganäs, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRINDAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 318 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KITTLAR, 2 st, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK