On trend – designföremål för ett modernt hem!

245 föremål
KARMSTOLAR, 4 st, 1950-tal.
KARMSTOLAR, 4 st, 1950-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
PIERRE FORSSELL, ljusstakar 3 st Skultuna.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Poul Nørreklit, tillskrivet, soffbord, omkring 2000.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster, Markaryd, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RON ARAD, fåtölj / gungstol "Voido", Magis.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PER ÖBERG, soffbord, Svenskt Tenn, formgivet 2000.
Klubbat pris
27 100 SEK
Utropspris
20 000 SEK
FLEMMING LASSEN, tillskriven fåtöljer ett par.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
JONAS BOHLIN, taklampa, unik för Rolfs Kök, omkring 1990.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KAI RUOKONEN, golvlampa, Orno 1970-tal.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
4 000 EUR
PIERO LISSONI, matbord, för Porro, italien, 2008.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATBORD, 1980-tal.
MATBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ALVAR AALTO, skåp, modell 810, Finland, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
JOSEF FRANK, bordsunderrede, firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, EWÅ, Värnamo, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK