Kan inte nå servern

On trend – designföremål för ett modernt hem!

 
245 föremål
STOLAR, ett par, Italien, 1900-talets mitt.
STOLAR, ett par, Italien, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Italien, 2000-tal.
BORDSLAMPA, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris 
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLEMMING LASSEN, tillskriven fåtöljer ett par.
FLEMMING LASSEN, tillskriven fåtöljer ett par.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SITTPUFF, Gubi, 2000-tal.
SITTPUFF, Gubi, 2000-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
JOSEF FRANK, matbord, modell 771, Firma Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, matbord, modell 771, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
TAPIO WIRKKALA, ljusstakar, ett par, Kultakeskus.
TAPIO WIRKKALA, ljusstakar, ett par, Kultakeskus.
Klubbat pris 
165 EUR
Utropspris
200 EUR
JOAKIM FINN, taklampa Belid 1900/2000-tal Danmark.
JOAKIM FINN, taklampa Belid 1900/2000-tal Danmark.
Klubbat pris 
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MONICA FÖRSTER, soffa "Wood", Swedese.
MONICA FÖRSTER, soffa "Wood", Swedese.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg Studio, 1965.
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg Studio, 1965.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERTHA HILLFON, skulptur, huckle, Sverige.
HERTHA HILLFON, skulptur, huckle, Sverige.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Poul Nørreklit, tillskrivet, soffbord, omkring 2000.
Poul Nørreklit, tillskrivet, soffbord, omkring 2000.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA 108", för Vitra.
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA 108", för Vitra.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 6 st, Frankrike, 1960-tal,
STOLAR, 6 st, Frankrike, 1960-tal,
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATS THESELIUS, skrivbord, "Herbarium", Källemo.
MATS THESELIUS, skrivbord, "Herbarium", Källemo.
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PAAVO TYNELL,  taklampa, Idman, 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, taklampa, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 450 EUR
Utropspris
3 000 EUR
JOSEF FRANK, bordsunderrede, firma Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, bordsunderrede, firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAI RUOKONEN, golvlampa, Orno 1970-tal.
KAI RUOKONEN, golvlampa, Orno 1970-tal.
Klubbat pris 
3 000 EUR
Utropspris
4 000 EUR
SERGIO RODRIGUES, fåtölj, "Leve Kilin", formgiven 1973.
SERGIO RODRIGUES, fåtölj, "Leve Kilin", formgiven 1973.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORD, 2 snarlika, varav ett Fiam, Italien.
BORD, 2 snarlika, varav ett Fiam, Italien.
Klubbat pris 
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CLAUS BONDERUP, "Semipendel", 1900-talets andra hälft.
CLAUS BONDERUP, "Semipendel", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris 
661 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar 2 st Italien 1900-talets slut.
VICO MAGISTRETTI, stolar 2 st Italien 1900-talets slut.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
REY URBAN, fat, sterlingsilver, Stockholm, 1985.
REY URBAN, fat, sterlingsilver, Stockholm, 1985.
Klubbat pris 
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
Klubbat pris 
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster, Markaryd, 1950/60-tal.
SPEGEL, Glasmäster, Markaryd, 1950/60-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PIERO LISSONI, matbord, för Porro, italien, 2008.
PIERO LISSONI, matbord, för Porro, italien, 2008.
Klubbat pris 
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SVENSK FORMGIVARE, taklampa, Sverige, 1930-40-tal.
SVENSK FORMGIVARE, taklampa, Sverige, 1930-40-tal.
Klubbat pris 
11 611 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PIERRE FORSSELL, ljusstakar, 4 st, mässing, Skultuna.
PIERRE FORSSELL, ljusstakar, 4 st, mässing, Skultuna.
Klubbat pris 
705 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, flintgods, jugend, troligen Rörstrand, omkring 1900.
VAS, flintgods, jugend, troligen Rörstrand, omkring 1900.
Klubbat pris 
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139,  Firma Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets första hälft.
SERVERINGSVAGN, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
3 075 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIERRE FORSSELL, ljusstakar 3 st Skultuna.
PIERRE FORSSELL, ljusstakar 3 st Skultuna.
Klubbat pris 
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.
ARNE JACOBSEN, 6 stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris 
17 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BRUNO MATHSSON, sidobord,"Annika",  Dux, 1900-tal.
BRUNO MATHSSON, sidobord,"Annika", Dux, 1900-tal.
Klubbat pris 
1 428 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JONAS BOHLIN, taklampa, unik för Rolfs Kök, omkring 1990.
JONAS BOHLIN, taklampa, unik för Rolfs Kök, omkring 1990.
Klubbat pris 
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PAOLA NAVONE, SOFFA, "Ghost 12", Gervasoni.
PAOLA NAVONE, SOFFA, "Ghost 12", Gervasoni.
Klubbat pris 
10 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK