On trend – designföremål för ett modernt hem!

78 föremål
STOLAR, ett par, Italien, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, ett par, 1950/60-tal.
STOLAR, ett par, 1950/60-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARNSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PALLAR, 3 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR 4 st möjligen Skaraborg 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1950-tal.
KARMSTOLAR, 4 st, 1950-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAM LARSSON, fåtöljer ett par, "Sam" Dux.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stol, "Myran", Fritz Hansen.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar 2 st Italien 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATGRUPP, 5 delar, Italien, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
1 522 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, sex stycken, ASS Tyskland 2004 & 2006.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, Danmark, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAM LARSSON, karmstolar, 4 st, Dux, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR 4 st 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA 108", för Vitra.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 6 st, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st 1970-tal.
STOLAR, 4 st 1970-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, Faldsled, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 060 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR 4 st, 1900-tal,
KARMSTOLAR 4 st, 1900-tal,
Klubbat pris
3 290 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, stolar, ett par "Les Arcs", 1970-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DYNOR, 8 st, TILL CH24 Y-STOLEN , Carl Hansen & Søn,
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR 3 st Sol Luna Spanien 2000-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Thonet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
THONET, karmstolar, 4 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X600", Artek, Finland.
Klubbat pris
5 710 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, stol, "Meribel", 1941, Sentou.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, fotpall, modell 647, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BARSTOLAR, 3 ST Harry Bertoia Knoll International,
Klubbat pris
7 262 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris
19 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
CARLO BUGATTI, stol, Turin, Italien ca 1900.
Klubbat pris
39 001 SEK
Utropspris
30 000 SEK