Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Silverbestick, 58 delar, "Chippendale".
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, MG AB, Uppsala, 1962.
Klubbat pris
2 406 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄGARE och FLASKA, glas, möjligen 1700-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ULLA PARKDAL, MATTA, rölakan, ca 249,5 x 170 cm, signerad UP.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
1 423 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ISHINKAR, 2 st, Alfra/Alessi, Italien.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINGLAS, 17 st, Kosta, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 4 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOL, 1900-talets slut.
KARMSTOL, 1900-talets slut.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FRUKTKNIVAR, 12 st, silver, Frankrike, 1809-19.
Klubbat pris
1 810 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CG HALLBERG, karott med lock, silver, Stockholm, 1914.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
1 800 SEK
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKE, mässing 1700-tal.
LJUSSTAKE, mässing 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FISKKASTRULL, koppar, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
111 EUR
Utropspris
150 EUR
SERVERINGSVAGN 1900-talets senare del.
Klubbat pris
525 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Marocko. Ca 235x161 cm.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
400 EUR
SATSBORD, 2 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TESERVIS, 3 delar, tenn, GAB, 1930-tal.
Klubbat pris
852 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL OCH TALLRIK, porslin Kina 1700-ta.
Klubbat pris
1 109 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SLAGBORD, 1970-tal.
SLAGBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LANTERNA / SKEPPSLYKTA, C.M Hammar, Göteborg, 1900-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
7 458 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1800-tal.
TRÄDGÅRDSURNA, 1800-tal.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAROTT, nysilver, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BROBERG & RIDDERSTRÅLE, matbord, "Limbo", Klong, 2000-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOL, sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, porslin, Genroku, Japan, 1700-tal.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FAT, porslin, Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
2 002 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KITTEL, koppar, 1800-tal.
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
B O SANTESSON, ljusstakar, ett par, tenn, Stockholm 1983.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VASER, ett par, porslin, Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
656 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOLSTOL, 1900-talets mitt.
SOLSTOL, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim orientalisk, ca 287 x 204 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KITTEL, koppar, 1900-tal.
KITTEL, koppar, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, silver, Danmark 1919.
SKÅL, silver, Danmark 1919.
Klubbat pris
2 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KITTEL, koppar, 1800-tal.
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS  Kina 1900-tal porslin.
VAS Kina 1900-tal porslin.
Klubbat pris
12 888 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 810 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAFFESERVIS, 34 delar, "Blå Blomst", Royal Copenhagen.
Klubbat pris
1 788 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FLASKA, glas, 1700-tal.
FLASKA, glas, 1700-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SNUSFLASKOR/VASER, 5 stycken, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 611 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skål, Qianlong, Kina, 1700-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKA, nysilver, Sheffield, England, 1960-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GIO PONTI, korgfåtölj, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SITTPUFF 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINGLAS, 12 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
2 420 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, bambuimiterande metall, samtida.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, bambuimiterande metall, samtida.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 283 x 266 cm.
Utropspris
7 000 SEK
MATTKUDDAR, 6 st, Anatoliska, ca 40 x 40 cm.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT, porslin, Kina Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
1 433 SEK
Utropspris
2 000 SEK
URNOR MED LOCK, ett par, glas 17/1800-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK