Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
GEORGES BRAQUE, färglitografisk affisch, osignerad.
Klubbat pris
4 170 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PAOLO PIVA, konsollbord "Athos", B&B Italia.
Klubbat pris
4 020 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSLAMPA, art deco, 1900-talets andra kvartal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 6 st olika, Thonettyp, 1900-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FRITZ WINTER, färgetsning, signerad och numrerad 53/100, daterad 1950.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA - HEMI, Sverige 1970-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets slut.
SIDOBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BOKHYLLOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, ett par 1900-tal.
STOLAR, ett par 1900-tal.
Klubbat pris
3 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR ett par 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD Art Deco-stil 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 205 x 168 cm.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VIKSKÄRM, Japan, 1900-talets andar hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIK OLE JØRGENSEN, soffa, "Örestad", Dux, omkring år 2000.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BOKHYLLA, möjligen Danmark, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, 1930-tal.
BORDSLAMPA, 1930-tal.
Utropspris
400 EUR
ERIC LÖFMAN, bägare, 4 st, silver, MGAB, Umeå, 1977.
Klubbat pris
1 536 SEK
Utropspris
1 500 SEK
POUL KJAERHOLM, pall, PK-33, Fritz Hansen, Danmark, 2003.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SOFFBORD, IKEA, 1960/70-tal.
SOFFBORD, IKEA, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RUDOLF NILSSON, bålskål, stengods signera, Höganäs.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, BORD, Artek, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
980 EUR
Utropspris
200 EUR
ALVAR AALTO, BORD, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
960 EUR
Utropspris
200 EUR
STOLAR, ett par, Danmark, 1950-tal.
Klubbat pris
120 EUR
Utropspris
400 EUR
BERNDT FRIBERG, vaser, 3 st, Gustavsbergs studio 1965-74.
Klubbat pris
3 815 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, Svenska Möbelindustrier, troligen 1950-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRUNO MATSSON, fåtöljer, ett par, "Karin". DUX.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BÄNK, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PAUL OSIPOW, olja på duk, signerad och daterad 92 a tergo.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 8 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
B&B ITALIA, Soffa, "Harry large".
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
YTTERFODER, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1940-tal.
FÅTÖLJER, ett par, 1940-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGLAR, ett par, Glasmäster Markaryd.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, sent 1900-tal.
SIDOBORD, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANDELABRAR ett par 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
751 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Marocko, ca 315 x 200 cm.
Utropspris
8 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsbergs studio 1968.
Klubbat pris
8 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsbergs studio 1977.
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, mässing, 1900-talets första hälft,
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien.
Klubbat pris
12 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOE COLOMBO, bordslampa, "Coupe", 1960/70-tal, formgiven 1967.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SATSBORD, 3 delar, modern tillverkning,
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, 305 x 220 cm.
MATTA, Marocko, 305 x 220 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BERTA HANSSON, etsning, signerad och numrerad 149/160.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Dux, 1900-talets sista kvartal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAK-/VÄGGLAMPA FRÅN LEOLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, modern tillverkning,
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VLADIMIR YAKOLEV, färgkrita på papper, signerad.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 1900-talets mitt, Stjernmöbler, Herrljunga.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
POUL KJAERHOLM, soffbord "PK-61", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BORDSLAMPA, tenn, 1930.
BORDSLAMPA, tenn, 1930.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Marocko, 280 x 183 cm.
MATTA, Marocko, 280 x 183 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Utropspris
3 000 SEK
CESARE LACCA, serveringsvagn, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 stycken, Thonet, 1900-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK