Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
GOLVLAMPOR, ett par,  HEMI, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, taklampa, Luxus, Vittsjö.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139,  Firma Svenskt Tenn,
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
SOFFA, 3 sits, modell 703, Josef Frank för Svenskt Tenn.
Klubbat pris
11 900 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SPEGEL, utfällbar, omkring 1900.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1930/40-tal,
SOFFBORD, 1930/40-tal,
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Swedish Modern, 1950-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DAGBÄDD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PAOLO PIVA, matbord "Athos", B&B Italia.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ROLF PALM, vas, stengods, Mölle, signerad.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICTOR VASARELY, färgserigrafi, signerad och numrerad 38/250.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, Murano, Italien. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLAMPETTER, 5 ST, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 360 x 260 cm.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATTA, Marocko, 330 x 262 cm.
MATTA, Marocko, 330 x 262 cm.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
VIKSKÄRM Japan 1900-talets första hälftt/mitt.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VAS SAMT FLASKA, tenn, 1930-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA/SIDEBOARD 1930-tal.
BOKHYLLA/SIDEBOARD 1930-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, 1940-tal.
SOFFA, 1940-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, STOLAR, 6 st, "Assebo", 1960-tal.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SOFFA, 1950/60-tal.
SOFFA, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANDY WARHOL, efter, utställningsposter, Louisiana Museum, 1978.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIGURD PERSSON, vas, sterlingsilver, Stockholm, 1984.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ÅKE HOLM, skulptur, stengods, signerad.
Klubbat pris
6 607 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KONSOLBORD, art decostil, modern tillverkning.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, takarmatur, 1960-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LUXUS, bordslampor, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JONAS BOHLIN, matbord "Triptyk", Källemo 1989.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FLADDERMUSFÅTÖLJ, koskinn, 1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JÖRGEN FOGELQUIST, olja på duk. Signerad.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Marocko, 330 x 210 cm.
MATTA, Marocko, 330 x 210 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
BRUNO MATHSSON, hyllsystem, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 450 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj "Pernilla" Dux.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GIANCARLO VEGNI, stolar, fyra stycken, för Fasem, 1980-tal,
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JONATHAN ADLER, soffbord, 2000-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PABLO PICASSO, färglitografi, signerad i trycket, Mourlot Paris 1962.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK