Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
BORDSLAMPA, Maison Le Dauphin, Frankrike, 1970-/80-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA Milo Baughmans stil 1970/80-tal.
Klubbat pris
8 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GOLVLAMPA, Gnosjö Konstsmide.
GOLVLAMPA, Gnosjö Konstsmide.
Klubbat pris
652 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JONAS BOHLIN, matbord "Triptyk", Källemo 1989.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RAY URBAN, skål, sterlingsilver, Stockholm, 1990.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, Farstrup, Danmark.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, NK Nordiska Kompaniet, Stockholm, 1930-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, 1930-/1940-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, Art Déco, 1920-/30-tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKSKÅP, Art déco, 1920-tal.
BOKSKÅP, Art déco, 1920-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPA, 1950/60-tal.
VÄGGLAMPA, 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARNSTOL, Thonetstil, 1900-talets första hälft/mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVEN AAGE HOLM, taklampa, Danmark.
Klubbat pris
1 305 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
200 EUR
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GOLVLAMPA, 1950/60-tal, i teak med textilskärm.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅP, 1950-tal.
SKÅP, 1950-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, BELID, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LÄSBORD/SÄNGBORD Kifa Stockholm 1940/50-tal.
Klubbat pris
837 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ILLUM WIKKELSØ, soffa, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSSPEGEL, mässing och glas, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 701 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER ett par 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NIELS GAMMELGAARD, soffa, "Moment", Ikea, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, modell 5061, 1940-/1950-tal.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
GOLVLAMPA, 1950-tal.
GOLVLAMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
1 599 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, art déco, 1930-tal.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATTA, Marocko, 300 x 205 cm.
MATTA, Marocko, 300 x 205 cm.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, troligen IKEA.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS med LOCK, silver. Kina, tidigt 1900-tal, 581,3 gram.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
5 150 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FOTPALL/SITTPUFF, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPAN, Lyktan, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 250 x 180 cm.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 333 x 246 cm.
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
RÖKBORD, 1940-tal.
RÖKBORD, 1940-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, Jason, Danmark, 1950-/60-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR/FÅTÖLJER ett par, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WILHELM KÅGE, stengods, vas, "Argenta", Gustavsberg.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK