Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
MATTA, "Ivan", Berit Mogensen Lopez för Massimo, 2000-tal.
Klubbat pris
3 910 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DJAJIM, Old senneh, ca 235x188 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 276x205 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, soffbord, ek. Danmark.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffbord, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, modell 11-27, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
150 EUR
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 305 x 208 cm.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SOFFBORDBORD, troligen Pedrali, Italien,
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 185 x 149 cm.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Thonettyp, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PALLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA, Nordiska Kompaniet, 1930-40-tal, brickmärkt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND för Rörstrand. Vas,  "Igelkott".
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1970-tal.
FÅTÖLJER, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VIKSKÄRM, Alberts, Tibro, 1950-tal.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNE JACOBSEN, golvlampa, "AJ Golv", Louis Poulsen.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Gunilla Lagerheim Ullberg för Kasthall.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, rölakan, ca 285 x 151 cm.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BÄNKAR, ett par snarlika, omkring 1900.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1950 / 60-tal.
SOFFBORD, 1950 / 60-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHANNES ANDERSEN, soffbord, för Trensum. 1960-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BIRGITTA LILJEBLADH, olja på duk. Signerad BL och daterad -41.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BARSKÅP PÅ HJUL, Italien 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, "Cesca", Marcel Breuer, Thonet 1970-tal.
Klubbat pris
4 720 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 808 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD, 3 delar, 1900-talets slut.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHN IVAR BERG, olja på duk, signerad och daterad -36.
Klubbat pris
3 355 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LENA SVEDBERG Blyerts.
LENA SVEDBERG Blyerts.
Klubbat pris
5 370 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SVEN ARNE GILLGREN för GAB. LJUSSTAKAR, silver, ett par.
Klubbat pris
2 713 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PALL, ek, tidigt 1900-tal.
PALL, ek, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKBORD, 1900-TAL.
BRICKBORD, 1900-TAL.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 210 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPELBORD, kinesiserande stil, omkring 1900.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HÅKAN REHNBERG, diptyk, akryl, signerad o daterad -86.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, kelim, Kashgai, 257 x 180 cm.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets tredje kvartal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Sputnik-modell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD, tvådelat, 1900-talets slut.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1940/50-tal.
FÅTÖLJ, 1940/50-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NILS WEDEL, akvarell, signerad och daterad -35.
Klubbat pris
5 950 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, rölakan, ca 214 x 121 cm.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERIK KIRKEGAARD, karmstol, Høng Stolefabrik, 1960-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 310 x 205 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
NIELS BENDTSEN, soffa, Ire, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, sannolikt Italien, 1980/90-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
19 700 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ERIC LÖFMAN, skål, silver, MEMA, Lidköping, 1992.
Klubbat pris
938 SEK
Utropspris
2 000 SEK