Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD Art Deco-stil 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LUXUS, bordslampor, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, slätväv, ca 333 x 246 cm.
Utropspris
4 000 SEK
BRICKBORD, 1900-TAL.
BRICKBORD, 1900-TAL.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, Dux, Bra Bohag, Ljungs Industrier, 1950-60-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KORGSTOL 1900-tales andra hälft.
Klubbat pris
1 620 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VASER, ett par. 1600-tal.
VASER, ett par. 1600-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL FRISENDAHL, skulptur, gips, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, stolar 4 st, "Fanett", Edsbyverken.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SATSBORD, 2 delar, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPOR, ett par,  HEMI, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND för Rörstrand. Vas,  "Igelkott".
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, mässing, 1940-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KRUS, 2 st, lergods, Europa, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, bänk, Fredericia A/S, 1950-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARSKÅP, 1900-talets mitt.
BARSKÅP, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, troligen IKEA.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA, Nordiska Kompaniet, 1930-40-tal, brickmärkt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffa, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, papperskorg, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINBORD/SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, Doria Lichtenwerken, Österrike, 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BEN VAUTIER, serigrafi, signerad och numrerad 11/50.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Gunilla Lagerheim Ullberg för Kasthall.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 3 pallar, "Palle", omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GIANCARLO VEGNI, stolar, fyra stycken, för Fasem, 1980-tal,
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, art-deco stil 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD,  Nordiska Kompaniet, 1950-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KORGSTOL, 1900-talets slut.
KORGSTOL, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDEBOARD, omkring 2000.
SIDEBOARD, omkring 2000.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsbergs studio 1977.
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
2 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1940/50-tal.
FÅTÖLJ, 1940/50-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Taito Oy, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
150 EUR
STIG LINDBERG, fyra delar, stengods, Gustavsberg Studio.
Klubbat pris
2 156 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ENRICO BAJ, etsning med collage signerad och numrerad 28/60.
Klubbat pris
2 175 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SAM LARSSON, karmstolar, 2 st, Dux, formgiven 1974.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTJAN POT, taklampa, "Random light", Moooi, 2000-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BARNSTOL, Thonetstil, 1900-talets första hälft/mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, utfällbar, omkring 1900.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIET HEIN & BRUNO MATHSSON, bord, Fritz Hansen, 1985.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJ, NK-verkstäder, Nyköping, 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Thonettyp, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KITTEL, koppar, 1800-tal.
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
2 205 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 210 SEK
Utropspris
2 000 SEK