Lars-Yngve Johanssons Samling – onlineauktion

Onlineauktion avslut 13–14 mars.

29 föremål
KURT EK & CO, ask för spelmarker, tenn, Stockholm, 1939.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MASK, Afrika, 1900-tal.
MASK, Afrika, 1900-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRASUTENSILIER, 10 delar, omkring år 1900.
Klubbat pris
8 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KOPPARKÄRL, 2 st, 1800-tal / tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRASUTENSILIER, 7 delar, 18 / 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, empirestil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MÄSSINGSKITTEL, 17-/1800-tal.
MÄSSINGSKITTEL, 17-/1800-tal.
Klubbat pris
1 555 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DRYCKESHORN, kohorn och mässing, 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DEKORELEMENT, ett par, gjutjärn, omkring år 1900.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPELBRÄDEN, 3 stycken, 1800-tal.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Coasters, ett par, pläter. Troligen England 1800-talets slut.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSSURTOUT, argent haché, empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
CG RÅSTRÖM, gratängformar, ett par, nysilver.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SUFFLÉFORMAR, 4 st, nysilver, Råström, 1900-talets mid.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GRATÄNGFORMAR, ett par, nysilver. CG Råström.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GRATÄNGFORMAR, ett par, nysilver, Råström, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
GÅSLEVERSKÄRARE, nysilver, 1800-talets slut.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HUND, papier maché, Frankrike, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CG RÅSTRÖM, gratäng- samt suffléform, nysilver.
Klubbat pris
7 145 SEK
Utropspris
3 000 SEK
COASTERS, ett par, nysilver, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 023 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STÖVELKNEKT, gjutjärn, 1800-tal.
Klubbat pris
3 018 SEK
Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

305. Matta, antik, Kirman Laver "Mashahir" (Världens härskare), ca 230 x 143 cm.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
Aktuellt bud:
60 000 SEK