Selected Art & Artworks by our specialists

33 föremål
BORD, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 250 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYRÅ, Sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
8 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BYRÅ, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
38 500 SEK
Utropspris
39 000 SEK
DAMARBETSBORD, sengustavianskt, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KARMSTOL, Frankrike, Louis XV, 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOL, Régence, Frankrike, 1700-tal.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOL, senbarock, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
25 101 SEK
Utropspris
24 000 SEK
SEKRETÄR, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SPEGEL, Rokoko, Sverige, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPELBORD, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
STOL, Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SYBORD, sengustavianskt, omkring år 1800.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
TABURETT, gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 011 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, Hofors bruk, Gästrikland, omkring 1900.
Klubbat pris
10 350 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TRÅGSOFFA, Rokoko, Sverige, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
8 366 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
15 504 SEK
Utropspris
10 000 SEK