Selected Art & Artworks by our specialists

33 föremål
BYRÅ, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
38 500 SEK
Utropspris
39 000 SEK
SEKRETÄR, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
25 101 SEK
Utropspris
24 000 SEK
TRÅGSOFFA, Rokoko, Sverige, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
15 504 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DAMARBETSBORD, sengustavianskt, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, Hofors bruk, Gästrikland, omkring 1900.
Klubbat pris
10 350 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SYBORD, sengustavianskt, omkring år 1800.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BYRÅ, Sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
8 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
8 366 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPELBORD, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KARMSTOL, Régence, Frankrike, 1700-tal.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, Rokoko, Sverige, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 250 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOL, Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOL, senbarock, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TABURETT, gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 011 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOL, Frankrike, Louis XV, 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK