Dekorativa ting till hemmet

165 föremål
PANEL Kina omkring 1900.
PANEL Kina omkring 1900.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, glas, 1800-tal.
LJUSSTAKE, glas, 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIN, trä, 1740.
SKRIN, trä, 1740.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÄRP, läder och smide, 1700-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, Louis XVI, 1700-talets slut.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FYRFAT OCH DOSA, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRYTA, mässing, 1800-tal.
GRYTA, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SMÖRFORMAR, 2 stycken, 1800-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNOR 3 st Meissen 17/1800-tal porslin.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSSPEGEL, venetiansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSAX, smide, 1600-tal.
LJUSSAX, smide, 1600-tal.
Klubbat pris
410 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KRUCIFIX, brons, 1700-tal.
KRUCIFIX, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS 1960-tal.
VAS 1960-tal.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
200 EUR
OLJELAMPA, brons, 1700-tal.
OLJELAMPA, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MORTLAR, 2 st, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DEKORATIONSÄGG, tyg, Ryssland ca 1900.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
150 EUR
TENNFAT, 5 st, 1800-tal.
TENNFAT, 5 st, 1800-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
BOK, Petrvs Bellervs, Antwerpen, 165?.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NOTSTÄLL, smide, omkring år 1900.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL på FOT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, två stycken,  porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KITTEL, mässing, 1800-tal.
KITTEL, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLASKÖPPNARE, "Ducky", Paris, Frankrike.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, barock, mässing.
LJUSSTAKE, barock, mässing.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OSKAR BERGMAN, akvarell, signerad.
Klubbat pris
972 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, tenn, empire, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, 1900-talets början.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
200 EUR
SERVERINGSFAT, fajans, 1700-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEKANNA, tenn, Fein Blok Zinn 1800, Tyskland.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KULOR, 3 st, järn, 1800-tal.
KULOR, 3 st, järn, 1800-tal.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKULPTUR, betsat trä, sydtyskland, 1900-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
REMMARE, 9 st, glas, 1800-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KÅSA, mässing, 1700-tal.
KÅSA, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RAGNAR PERSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
2 760 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANNA, fajans, 1700-tal.
KANNA, fajans, 1700-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VIGVATTENSKÅL, brons, troligen 1600-tal.
Klubbat pris
1 290 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KRUCIFIX, brons, 1700-tal.
KRUCIFIX, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAPETSTÄMPLAR, 2 st, trä, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DÖRRKLOCKA, smide och brons, 1800-tal.
Klubbat pris
830 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 322 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BREVPRESS, pietra dura, Italien, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRUCIFIX, brons, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORS/IKONER, förgylld brons, Ryssland 1800-tal,
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
200 EUR
LJUSSTAKE, brons och mässing, 1600-/1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNA, tenn, rokoko, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, old, afghan. Sk. guldafghan. Ca 280x202 cm.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
200 EUR
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
825 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KALK, tenn, 1700-tal.
KALK, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
951 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
916 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RÖKELSEKAR, mässing, Namur, Belgien, 1700-tal.
Klubbat pris
1 708 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MORTLAR, 4 st, malm, 1700-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
908 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
IKON, Ryssland, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, för sex ljus, barock och barockstil.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SMÖRDUVA, fajans, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JARDINJÄR, brons och mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 510 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NYCKLAR, smide, 52 st, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLJUSSTAKE, smide, 1700-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KOLKORG, mässing, 1800-tal.
KOLKORG, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 420 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MEDALJONG, patinerad metall, 1800-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK