Dekorativa ting till hemmet

165 föremål
LJUSSTAKE, Barock, 1600-tal.
LJUSSTAKE, Barock, 1600-tal.
Klubbat pris
5 650 SEK
Utropspris
7 000 SEK
LJUSSTAKE, Frankrike, 1500-talets slut.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
7 000 SEK
GOLVLJUSSTAKE, smide, 1700-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKULPTUR, målat trä, 1700-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JARDINJÄR, större modell, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOLUR, daterat 1732.
SOLUR, daterat 1732.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KOLLEKTBÖSSA, målat trä, troligen 1600-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, för sex ljus, barock och barockstil.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SMÖRDUVA, fajans, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, troligen 1600-/1700-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKE, Barock, 1600-talets slut.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
4 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKULPTUR, betsat trä, sydtyskland, 1900-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RAGNAR PERSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
2 760 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKE, barock, mässing.
LJUSSTAKE, barock, mässing.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPETTER, ett par, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RAMAR, ett par, brons, gustaviansk stil, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DOPFAT, Tyskland, sannolikt Nürnberg, 1500-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KITTEL, brons, 1600-tal.
KITTEL, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
2 366 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DEKORELEMENT, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPOR, två stycken,  porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
3 605 SEK
Utropspris
2 500 SEK
IKON, Ryssland, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
YTTERFODER, större modell, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
YTTERFODER, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TENNFAT, 5 st, 1800-tal.
TENNFAT, 5 st, 1800-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
SAMOVAR, Ryssland, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
195 EUR
Utropspris
200 EUR
CHAMPAGNEKYLARE, 1900-talets början.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
200 EUR
KORKAR, 2 st, porslin och kork, Ryssland ca 1900.
Klubbat pris
370 EUR
Utropspris
200 EUR
VAS 1960-tal.
VAS 1960-tal.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
200 EUR
MATTA, old, afghan. Sk. guldafghan. Ca 280x202 cm.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
200 EUR
KORS/IKONER, förgylld brons, Ryssland 1800-tal,
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
200 EUR
SKRIN, 1700-tal.
SKRIN, 1700-tal.
Klubbat pris
310 EUR
Utropspris
200 EUR
TALLRIK, porslin, Darte Palaise Royal. Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
1 721 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Louis XV, 1700-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKSTÖD, ett par, art déco, 1930-tal.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 322 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, koppar, England, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KOLKORG, mässing, 1800-tal.
KOLKORG, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 420 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, brons och mässing, 1700-tal eller äldre.
Klubbat pris
1 212 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSFAT, fajans, 1700-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANNOR 3 st Meissen 17/1800-tal porslin.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OSKAR BERGMAN, akvarell, signerad.
Klubbat pris
972 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BREVPRESS, pietra dura, Italien, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KOPPAR MED FAT, 2 st, porslin, Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
1 420 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEKANNA, tenn, Fein Blok Zinn 1800, Tyskland.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANNA, fajans, 1700-tal.
KANNA, fajans, 1700-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANNA, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
1 325 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CREMEKOPP 1700-tal glas.
CREMEKOPP 1700-tal glas.
Klubbat pris
3 255 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, 1800-tal.
YTTERFODER, 1800-tal.
Klubbat pris
2 610 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-talets slut.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖKELSEKAR, mässing, Namur, Belgien, 1700-tal.
Klubbat pris
1 708 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VIGVATTENSKÅL, brons, troligen 1600-tal.
Klubbat pris
1 290 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Christofle, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
2 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JARDINJÄR, brons och mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
908 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 510 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MORTLAR, 2 st, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DEKORATIONSÄGG, tyg, Ryssland ca 1900.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
150 EUR