Den nya romantiken

841 föremål
VAS, porslin, Kina, omkring 1900.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RUPERT STEVENS, akvarell, signerad.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL GADÖ, gouache signerad och daterad 45.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, Nyrenässans, omkring år 1900.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA med prismor. 1900-talets första hälft .
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets mitt.
LJUSKRONA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk stil, 1920-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVUR, Sunderland, 1800-tal.
GOLVUR, Sunderland, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
KRYDDSET, 3 delar, silver, Birmingham, England, 1961.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, semiantik Kirman, ca 220,5 x 139,5-142,5 cm.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARTOR/GRAVYRER, 2 st 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut.
BYRÅ, 1800-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, rokokostil, 2000-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Moud old ca 350 x 247 cm.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AMPEL, empirestil, 1900-tal.
AMPEL, empirestil, 1900-tal.
Utropspris
3 000 SEK
TEBORD, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, 3 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, 1700-talets mitt.
SKÅP, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1800-tal.
BYRÅ, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Ziegler desig, ca 390 x 305 cm.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
POTTSKÅP, sengustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SEKRETÄR senbarock 1700-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANDERS TRULSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÖRNHÄNGSKÅP, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Louis XVI-stil, 1800-talets slut.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
HANDFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk, 1700-tal.
BYRÅ, gustaviansk, 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, tillskriven, sekretär, 1930-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, semiantik Keshan, ca 83 x 70,5 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANNA PALM DE ROSA, akvarell, signerad Anna Palm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ljuskrona, 1900-talets början.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, omkring 1900 med oljemålning 17/1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AUGUSTIN ZWILLER, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Gustaviansk, Lindome, omkring år 1800.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SKÄNK, Nyrenässans, omkring år 1900.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 EUR
BYRÅ, 1800-talets mitt.
BYRÅ, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL SAMT 2 LJUSLAMPETTER, 1920-30-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, cloisonne. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1700-tal, olja på duk.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALTARLJUSSTAKAR, ett par, barockstil.
Klubbat pris
2 345 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, Louis Seize, omkring år 1800.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK