Inred sommarhuset

44 föremål
Stolar, 6 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stolar 4 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
470 EUR
Utropspris
300 EUR
Stolar, 5 st, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Pallar, 3 st, Pirana ky, 1960-70-tal.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
400 EUR
Fällstol, tidigt 2000-tal.
Fällstol, tidigt 2000-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
150 EUR
Carl Malmsten, stolar, 5 st, Karl Andersson & Söner.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bengt Ruda, matgrupp, 5 delar.  "Ulvö", IKEA.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fällstolar ett par IKEA sent 1900-tal/ 2000-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 6 st, Thonet-typ, Rumänien, 1900-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stolar, ett par, sen-barock/rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
1 508 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Taburett, gustavianskt provinsarbete, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stolar, 3 st, gustaviansk stil, omkring 1900.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stolar, 5 st, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Trädgårdsstolar, 4 st, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Arne Jacobsen, karmstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karmstolar, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ingvar Hildingsson, pall, signerad IH.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Karmstol, Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fåtölj, "Påfågelstol", 1970-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar 3 st samt pall, sengustaviansk stil omkring år 1900.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Malmsten, stolar, 4 st, Åfors Möbelfabrik.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 2 st, snarlika, gustavianska, 17-och 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stolar, sex stycken, rokoko 1700-talets mitt.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Says Who design, stol "Palm", Bolia, samtida.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sven Larsson, stolar, 6 st, 1970-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Karmstolar, 4 st, 2000-tal.
Karmstolar, 4 st, 2000-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK