Inred sommarhuset

519 föremål
Trädgårdssoffa, 1900-talets början.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Per Hammarström, vaser, 2 st, stengods, signerade.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gungstol, 1960-tal.
Gungstol, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, rölakan, signerad RE, ca 222 x 155 cm.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, fat, glas, Kosta Boda, signerad.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Brickbord, Nyrokoko, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Fiskfat, flintgods. Wedgwood, England.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
100 EUR
Soffa med fåtölj, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1900-talets mitt.
Soffbord, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oscar Reutersvärd, akvarell och tusch, signerad.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PG Thelander, färgetsning, 1975, signerad 47/100.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Arne Jacobsen, karmstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Piedestaler, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Blombänk, ett par, furu.
Blombänk, ett par, furu.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Karin Mobring, fåtölj, "Diana" för IKEA 1970-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tubkikare, mässing, 1800-tal.
Tubkikare, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
Däckstol, Scandinavian Design Jutlandia, sent 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Roland Svensson, litografi, signerad och daterad 1942.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fåtölj, Swedish modern, 1940/50-tal.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Pall, Finland 1900-talets början.
Klubbat pris
65 EUR
Utropspris
150 EUR
Spegellampett, nyrokoko, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karmstolar, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegelplatå/väggspegel, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fåtölj, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordslampa, smidesjärn, 1920-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Skänk, gustaviansk stil, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Trädgårdsgrupp, 5 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Kryddsnurra, Digsmed, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
200 EUR
Skåp, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
600 EUR
Ingvar Hildingsson, pall, signerad IH.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stolar, 5 st, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vas, 'A scavo' glas, Cenedese, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Brosch 14K guld och safirer.
Brosch 14K guld och safirer.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Niels Gammelgaard, bokhylla, "Enetri", IKEA.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdsstolar, 4 st, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
B.P. Co, sockerruska, silver, London, 1967.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Matta, orientalisk figural , ca 264 x 157 cm.
Klubbat pris
501 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Anne Nilsson, ljusstakar, 4 st, glas, "Celeste", Orrefors.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ask med lock, porslin, Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vettar, 2 st, 1900-tal.
Vettar, 2 st, 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerskål, porslin Herend.
Gallerskål, porslin Herend.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
200 EUR
Sängbord, ett par, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Skulpturer/dekorelement, tenn, Swedish Grace, 1920/30-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Piedestal, omkring år 1900.
Piedestal, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kjell Engman, glasservis, 21 delar, "Nobis", Kosta Boda.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel, "Diplomat", Fröseke, 1960-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Golvlampa/lampbord, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Otto Schulz, fåtölj, "Schulz", 1900-talets mitt.
Klubbat pris
16 555 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Vettar, 2 st, 1900-tal.
Vettar, 2 st, 1900-tal.
Klubbat pris
2 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, empirstil, 1800-tal slut.
Klubbat pris
1 655 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vikskärm Louis XV-stil omkring 1900.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2560, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Flaska, glas, möjligtvis Fratelli toso, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Johann Baptist Homann, kolorerat kopparstick.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Spegel, Eriksmålaglas, 1950/1960-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK