MODERN + DESIGN F179

539 föremål
LISA JOHANSSON-PAPE, BORDSLAMPA.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 200 EUR
GUNNEL NYMAN, SKÅL. Riihimäen Lasi Oy, 1930-tal.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 200 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJER, ETT PAR.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM. Arabia. Tidigt 1940-tal.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PERTTU NÄSÄNEN, "MÅLNING NR II, FÄLT & STÖRNING".
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, TAKLAMPA. Idman.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ALVAR AALTO, X-BENS BORD. 1950-/60-tal.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
2 000 EUR
AIMO OKKOLIN, FAT. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
2 000 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA. Stämplad Orno.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
600 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA, 9460. Stämplad Idman.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala 3825.
Klubbat pris
1 251 EUR
Utropspris
1 300 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM Arabia. 1970-tal.
Klubbat pris
1 252 EUR
Utropspris
500 EUR
AIMO OKKOLIN, VAS. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 200 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Blommor. Sign. Kaipiainen.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
800 EUR
KARI JUVA, VADARE.
KARI JUVA, VADARE.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 200 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Sign. Bryk II.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
800 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Idman, 1950-tal.
Klubbat pris
1 305 EUR
Utropspris
1 200 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, SOFFA. 1950-tal.
Klubbat pris
1 305 EUR
Utropspris
800 EUR
KRISTIAN KROKFORS, ANDALUCIA.
KRISTIAN KROKFORS, ANDALUCIA.
Klubbat pris
1 361 EUR
Utropspris
1 800 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Tillvekare Idman, 1940-tal.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 800 EUR
ALVAR AALTO, STOLAR, 8 ST. NR 66, design 1933.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ALPO JAAKOLA, MAN OCH KVINNA.
ALPO JAAKOLA, MAN OCH KVINNA.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Klubbat pris
1 410 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KUUTTI LAVONEN, "AVANT DE PARTIR".
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
600 EUR
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
1 800 EUR
KARI HUHTAMO, ABSTRAKT.
KARI HUHTAMO, ABSTRAKT.
Klubbat pris
1 451 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ALPO JAAKOLA, KOMPOSITION.
ALPO JAAKOLA, KOMPOSITION.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ALPO JAAKOLA, LIGGANDE KVINNA.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
900 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, armband " Fantasi", 14K guld. Lapponia 1972.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 800 EUR
TAPIO WIRKKALA, BRICKA. Sign. TW. Kultakeskus 1959.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
2 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, armband, 14K guld. Lapponia.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
1 800 EUR
Klubbat pris
1 670 EUR
Utropspris
1 800 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, PALL, TALE. Asko. 1950-tal.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 400 EUR
PENTTI MEKLIN, "IN MEMORIAM".
PENTTI MEKLIN, "IN MEMORIAM".
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 500 EUR
SERVERINGSVAGN 900, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
1 500 EUR
KAUKO LEHTINEN, KOMPOSITION.
KAUKO LEHTINEN, KOMPOSITION.
Klubbat pris
1 810 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, SKÅL. Stämplad Taito Oy, 1950-tal.
Klubbat pris
1 850 EUR
Utropspris
800 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
1 860 EUR
Utropspris
1 500 EUR