1259 föremål
Céline, weekendbag.
1m 4s
Céline, weekendbag.
4 950 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Olof Hermelin, Landskap med vandrande figur.
3m 4s
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Anders Palmér, Stadsbild.
11m 4s
Anders Palmér, Stadsbild.
8 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Ragnar Persson, " I snickarboden".
13m 4s
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jan Håfström, "On the beach".
15m 4s
Jan Håfström, "On the beach".
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Piedestal, 1900-talets början.
17m 4s
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Henrik Allert, Springande kalv.
25m 4s
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Edward Hald, skål, glas, "Fiskgraal", Orrefors.
27m 4s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvfigurin, Italien, 1980-tal.
29m 4s
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
William Joseph Carroll, Kvinna med blommor.
31m 4s
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Sideboard, "Korsör”, Ikea, 1960/70-tal.
33m 4s
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Keshan, ca 395 x 295 cm.
39m 4s
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Sidobord, ett par, 2000-tal.
41m 4s
Sidobord, ett par, 2000-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sven Reinhold Westman, Vid Seine, Paris.
43m 4s
300 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Byrå, tidigt 1900-tal.
47m 4s
Byrå, tidigt 1900-tal.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Flamländsk skola, 16/1700-tal. Faraos dotter finner Moses.
49m 4s
16 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Skänk/skåp, tidigt 1900-tal,
51m 4s
Skänk/skåp, tidigt 1900-tal,
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Kashmar, ca 391 x 295 cm.
55m 4s
5 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Trädgårdssoffa, "Soffa 5", Grythyttan.
57m 4s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klädskåp, tidigt 1900-tal.
59m 4s
Klädskåp, tidigt 1900-tal.
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
1 tim 9m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Täbris, ca. 335 x 243 cm.
1 tim 11m
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klädskåp, 1900-talets första hälft.
1 tim 13m
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Einar Nerman, "Dalahästen".
1 tim 19m
Einar Nerman, "Dalahästen".
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Thonet, stol, New york, 1950-tal.
1 tim 25m
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard, 1960/70-tal.
1 tim 33m
Sideboard, 1960/70-tal.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Örhängen med briljantslipade diamanter.
23 tim 13m
7 500 SEK
Utropspris
11 000 SEK
Louis Vuitton, kabinväska, "Pegase 55".
23 tim 17m
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Spegel, 1700-1800-tal.
23 tim 21m
Spegel, 1700-1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ring med briljantslipad diamant, ca 1,20 ct.
23 tim 23m
29 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Ampel, empirestil, omkring 1900.
23 tim 27m
300 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Mollie Faustman, "Kvällssol".
23 tim 29m
Mollie Faustman, "Kvällssol".
3 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ljuskrona, Frankrike, 1900-tal.
23 tim 35m
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, 1900-talets fjärde kvartal.
23 tim 39m
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Persisk Nomad Kelim, ca 375 x 195 cm.
23 tim 55m
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Mollie Faustman, "Vindpiskat äppelträd".
23 tim 57m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, jugend, 1900-talets början.
1d
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1979.
1d
Fåtöljer, ett par, 1979.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Peter Dahl, Kurtis.
1d
Peter Dahl, Kurtis.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Leksakshäst, omkring år 1900.
1d
Leksakshäst, omkring år 1900.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, G&C Billeder A/S Danmark.
1d
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Louis Vuitton, messenger bag.
1d
Louis Vuitton, messenger bag.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, 1900-talets fjärde kvartal.
1d
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Lindrom liljefors, Räv på vinteris.
1d
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljuskrona, 1800-tal.
1d
Ljuskrona, 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
12 000 SEK
Hörnskåp på benställning, sent 1800-tal.
1d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Piedestal, jugend, tidigt 1900-tal.
1d
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gallerimatta, kelim, ca 381 x 88 cm.
1d
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Yngve Ekström, skåp, "Furubo", Swedese.
1d
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj, Scandinavian Modern, 1930/40-tal.
1d
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ring, med trilliantslipad diamant.
1d
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK