Important Winter Sale 669

Se katalogen för liveauktionen med det bästa av det bästa

Liveauktion: 10–12 december, start kl. 10.00, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Liveauktion – Så lägger du bud

Bekanta dig med köpvillkoren för liveauktioner här.

Registrera dig Skapa ett konto

1441 föremål
527. Smörask med lock, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
194. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
193. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1233. Snusflaska, vit nefrit, Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
104. Spegel, Nordeuropa, 1700-talets första hälft, Senbarock.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
103. Spegel, Nordeuropa, 1700-talets mitt, Senbarock.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
108. Spegel, Stockholmsarbete 1700 talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
111. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
109. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
107. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
106. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
116. Spegel, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
114. Spegel, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
102. Spegel, troligen Holland sent 1600-tal, Louis XIV.
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
368. Speldosa, förgyllt 800 silver, Tyskland omkring år 1900.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1298. Stekfat, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1299. Stekfat, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1260. Stemcup, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1132. Stemcup, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1175. Stemcup, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
292. Stephan Halling, kaffekanna, silver, Örebro 1778. Rokoko.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
756. Stina Sunesson, "Jag målar rönnbär".
Klubbat pris
150 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
757. Stina Sunesson, "Jag målar vintern".
Klubbat pris
150 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
754. Stina Sunesson, "Jag målar våren".
Klubbat pris
150 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
755. Stina Sunesson, "Sommardansen".
Klubbat pris
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
1216. Stolar, ett par, hardwood. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
67. Sullastolar, ett par, 1700-talets slut, Sengustavianska.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
790. Syskon med steglitsor.
790. Syskon med steglitsor.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1137. Tallrik, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1302. Tallrik, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1131. Tedosa, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1349. Tedosa, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
532. Terrin med lock, flintgods. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1300. Terrinfat, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
356. Thomas Whipham, stop/mugg, silver, London 1754/1755.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
878. Thure Wallner, "Domherrar".
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
896. Toeko Tatsuno, "Work 87-P-36".
Klubbat pris
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK