Släpp in våren

86 föremål
KARMSTOLAR, 4 st, allmoge, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVEN MARKELIUS, stolar, 4 st, "Orkesterstolen".
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOL, Fischer, 1900-talets början.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARNKARMSTOL samt PALL 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, PALLAR, ett par, "60", Artek 2008.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
400 EUR
KARMSTOL. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
XAVIER PANCHARD, stolar, 4 st, Tolix stol A, 2000-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 4 st, Thonet-stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, "Ole", IKEA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNGSTOL, Thonetmodell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANGEL PAZMINO, KARMSTOL, 1960-tal,
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, karmstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 2+2, Ligna, Tjeckoslovakien, 1900-tal,
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR 6 st 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR 2 ST SAMT PALL, 1900-tal.
Klubbat pris
1 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALLAR, 6 st, 18/1900-tal.
PALLAR, 6 st, 18/1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 801 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DÄCKSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, pallar. 2 st. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 405 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALLAR/FOTPALLAR, ett par, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
2 805 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOL, Frankrike 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, ett par, Arne Jacobsen för Fritz Hansen "Sjuan".
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKRIVSTOL, AB Johanson & Söner, Hyssna, 1960-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORGSTOL, rotting 1900-tal.
KORGSTOL, rotting 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVANHALSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR 4 st Danmark modern tillverkning.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, STOL 69 OCH PALL E60, Artek.
Klubbat pris
141 EUR
Utropspris
150 EUR
EERO SAARINEN, STOLAR, 3 st, "Tulip", Knoll.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR , 4 st, 1960-tal.
STOLAR , 4 st, 1960-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
EDVIN HELSETH, stolar, ett par, "Fureka", Norge.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, fyra stycken, omkring år 2000.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, Thonet, 1900-talets första hälft,
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARIN MOBRING, fåtölj, "Amiral", IKEA.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, 6 st, Vitra, 2013.
Klubbat pris
8 150 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MARCEL WANDERS "Knotted Chair", Cappellini, Italien.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
STOLAR, 4 st Thonet -81.
STOLAR, 4 st Thonet -81.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 8 st, 1900-tal,
STOLAR, 8 st, 1900-tal,
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BØRGE MOGENSEN, Stolar 4 st, "Öresund".
Klubbat pris
8 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st Thonet. 1900-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK