Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
SKÅL, porslin Kina 1900-tal.
SKÅL, porslin Kina 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅGLAR, 2 st, silver.
FÅGLAR, 2 st, silver.
Klubbat pris
2 076 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TENNFÖREMÅL, fyra delar, 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LANTERNA, 1900-tal.
LANTERNA, 1900-tal.
Klubbat pris
1 515 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOPPAR, två stycken, olika. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
716 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FILTAR, ett par, Guatemala.
FILTAR, ett par, Guatemala.
Klubbat pris
611 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORGSTOL 1900-tal.
KORGSTOL 1900-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN 1900-talets senare del.
Klubbat pris
525 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FILTAR, ett par, Guatemala.
FILTAR, ett par, Guatemala.
Klubbat pris
670 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, porslin, Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
2 002 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORKSKRUVAR, 5 st, 1800-/1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, "Henriot", 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STRÖARE OCH SENAPSKANNA, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DURKSLAG, mässing, 1700-tal.
DURKSLAG, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
1 111 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
666 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KITTEL, koppar, 1800-tal.
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TOASTRACK, silver, Deakin & Francis, Birmingham 1928.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skål, Qianlong, Kina, 1700-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, MG AB, Uppsala, 1962.
Klubbat pris
2 406 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKA, nysilver, Sheffield, England, 1960-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DALAHÄST, 1900-talets mitt.
DALAHÄST, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
COASTER SAMT FAT, silver.
COASTER SAMT FAT, silver.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GEORG JENSEN, bestick 4 dlr sterling 1925 Köpenhamn.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD, 2 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOLSTOL, 1900-talets mitt.
SOLSTOL, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS  Kina 1900-tal porslin.
VAS Kina 1900-tal porslin.
Klubbat pris
12 888 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUVERTTALLRIKAR, 8+3 st, mässing, 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAROTT, nysilver, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin, Kina, 1900-tal.
VAS, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
3 088 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PRAKTFAT, porslin. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, ett par, Thonet, omkring 1900.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LINNESERVETTER SAMT DUK, 24 delar, 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Mundus, 1900-tal,
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STRÖARE, 2 st, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-tal.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CG HALLBERG, silver, skål på fot. Stockholm 1938.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CG HALLBERG, silver, vas. Stockholm 1916.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 5 st, Kina, 1700-tal / tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, Finland, 1880.
Klubbat pris
2 420 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CAFÈSTOLAR, 4 st, Thonet-typ.
CAFÈSTOLAR, 4 st, Thonet-typ.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BESTICK, 19 delar, silver, 1800-1900-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLJUSSTAKAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, med stenskiva. 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
URNA, brons, 1800-tal.
URNA, brons, 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ISHINK, Italien, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SALTKAR, ett par, silver, London, 1877.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, silver, svenska importsämplar, 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR 4 st.
KARMSTOLAR 4 st.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, silver, Danmark,
SKÅL, silver, Danmark,
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, 1900-tal,
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 2 st, Josef Kohn, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DÄCKSTOLAR, två stycken, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, daterade 1935.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOL, Barock, 1700-tal.
STOL, Barock, 1700-tal.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, ett par, allmoge, Järvsö, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LAURA ASHLEY, bordstabletter, åtta stycken, samt duk.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, 4 st, lergods, Gefle, 1800-tal.
Klubbat pris
2 644 SEK
Utropspris
1 500 SEK