Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
FLASKÖPPNARE, två stycken, "Ducky", Paris,
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NATHAN & HAYES, Toastrack, silver, Chester, 1907.
Klubbat pris
1 833 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PALL, allmoge, Hälsingland, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVIS, 14 delar, flintgods, Villeroy & Boch.
Klubbat pris
508 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EWALD DAHLSKOG, kandelabrar, ett par, fajans, Bo fajans.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, metall, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, rotting, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, shaker med glas, 6 st, "Ice".
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARAFFER, ett par, glas, Nason Moretti, Murano.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DÄCKSTOLAR, fyra stycken, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BESTICK ca 123 dlr "Atena" nysilver.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVIS 22 dlr, "Skåne" flintgods 1900-alets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAFFESERVIS, 14 delar, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DÄCKSTOLAR, 2 st olika, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
601 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
803 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LANTERNOR, ett par, koppar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA, "Nr 1", mässing, Skultuna, 1846.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSFÅTÖLJER, 2 st 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, CESON, Göteborg 1977.
Klubbat pris
716 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKEDAR, 12 st snarlika, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, ett par, porslin, Kina, sen Qingdynasti.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HINK, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEGLAS, 10 st, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEGLAS, 12 st, Sea Glasbruk, Kosta, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TÅRTSPADE, silver, jugend, Danmark 1920.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FISKBESTICK, 24 delar, pläter. England.
Klubbat pris
560 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, silver, Italien, 1900-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par, 1900-talets första del.
Klubbat pris
3 202 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKA, porslin, Meissen, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DRICKSGLAS, 16, st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
150 EUR
KONFEKTSKÅL, silver, Ryssland, Moskva 1853.
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
150 EUR
FISKKASTRULL, koppar, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
111 EUR
Utropspris
150 EUR
VASER, 2 st, Meissen, ca 1930-talet.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
150 EUR
VINKYLARE, mässing, 1900.
VINKYLARE, mässing, 1900.
Klubbat pris
130 EUR
Utropspris
150 EUR
KANNOR, 2 st, vitmetall 1900-talets slut.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
150 EUR
GRYTOR, gjutjärn, 4 st, 1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 800 SEK
CG HALLBERG, karott med lock, silver, Stockholm, 1914.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
1 800 SEK
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, 20 servisdelar, risporslin, Arabia.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 148 x 98 cm.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 155 x 101 cm.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong 1736-1795.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
7 458 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANDELABER MED SKÅL, tenn, CG Hallberg, 1930.
Klubbat pris
2 375 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVISDELAR, 20 st, porslin, Herend, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
B O SANTESSON, ljusstakar, ett par, tenn, Stockholm 1983.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft. Thonet-stil.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÄKSKÅLAR, 24 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK