Inred sommarhuset

270 föremål
SIDEBOARD, 1970-/80-tal.
SIDEBOARD, 1970-/80-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD & SIDOBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPOR, 2 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP, E. Pettersson Gefle, 1930-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÖRNSOFFA, 2 delar, DUX.
HÖRNSOFFA, 2 delar, DUX.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, Sverige, 1950/1960-tal.
BYRÅ, Sverige, 1950/1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, funkis, 1930-tal.
BYRÅ, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AXEL LARSSON, karmstol, 1950-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL VALLIEN, väggljusstake, Boda Smide, 1960-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KINAPORSLIN, 6 st, mestadels Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Oscar".
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
400 EUR
HANS J. WEGNER, soffbord "CH 008", Carl Hansen.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARLOS R PEBAQUE, vas, glas, Gullaskruv.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA, 1930-tal.
BOKHYLLA, 1930-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL VALLIEN, vaser, 2 st, glas, Kosta Boda Atelier.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KJELL ENGMAN, skulptur, "Snapshot" glas Kosta Boda.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PER SUNDSTEDT, gungpall, ”Ving”, Pyra.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, Glasmäster Markaryd, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampor ett par "Selectra".
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, Funkis, 1930-tal.
SKÅP, Funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOHN KANDELL, stol, "Camilla", Källemo AB, Värnamo.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MAX BILL, taklampa, Temde, Schweiz, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 505 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WIKTOR BERNDT, vas, glas, Flygfors, 1959.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampa, 1960-70-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1970-tal.
SOFFBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
635 SEK
Utropspris
2 500 SEK
UNO OCH ÖSTEN KRISTIANSSON, takplafond, Luxus, Vittsjö.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL FAGERLUND, bordslampor, ett par, Orrefors.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR ASPLUND, stolar 10 st, för Gemla, 1930/40-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JASPER MORRISSON, bord, "OP-La", 3 st, Alessi, 1998.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERTHA BENGTSON, vaser 3 st, stengods. Rörstrand.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, ANF, 1970-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1960-tal.
SPEGEL, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, handspegel, Markaryd, 1960-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2444, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, golvlampa, modell G2326, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1960-70-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell "2562", Svenkt Tenn.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNEL SAHLIN, skål, glas, signerad. Orrefors Unique.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL VALLIEN, glasobjekt, Kosta Boda Atelier, daterat -92.
Klubbat pris
1 502 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Italien 1900-talets senare del.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, stolar 4 st, "Fanett", Edsbyverken.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FOLKE OHLSSON, soffa, "USA 75" för Dux.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HYLLSYSTEN, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Boda Åfors.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, Onyx, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 611 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIRKKO STENROS, sideboard, 3 delar, Muura, Finland.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK