Inred sommarhuset

408 föremål
ALVAR AALTO, BÄNKAR, 2 st, modell 153B, Artek.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X602", Artek.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar, 5 st, "E60", 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 522 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARKIVSKÅP, plåt 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE NORELL, fåtöljer, ett par, "Sirocco", 1960-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
AXEL LARSSON, karmstol, 1950-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Allmogestolar, 2 st, ca 1700-tal.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
200 EUR
BARGLOB, 1900-talets slut.
BARGLOB, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BENGT RUDA, fåtölj, "Cikada", Möbel-Ikea, formgiven 1964.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, matbord, Bodafors, 1958.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BIBLIOTEKSSTEGE, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BLOMBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BLOMBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMBORD, 1940-50-tal.
BLOMBORD, 1940-50-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMBORD, 1950/60-tal.
BLOMBORD, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOCKBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOCKBORD, modern tillverkning.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKHYLLA, 1930-tal.
BOKHYLLA, 1930-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA, 1930-tal.
BOKHYLLA, 1930-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA, 1940-tal.
BOKHYLLA, 1940-tal.
Klubbat pris
2 821 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLOR, 3 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD / BÄNK, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD MED LÅDA, barockstil., omkring 1900.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD MED LÅDA, omkring 1900.
BORD MED LÅDA, omkring 1900.
Klubbat pris
1 010 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD SAMT TVÅ FÅTÖLJER, 1900-TALETS SLUT,
Klubbat pris
10 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD empirestil 1900-talets början.
Klubbat pris
3 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD med gallerkant, jugend, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1800-talets mitt.
BORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, 1800-talets mitt.
BORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, 1900-talets mitt.
BORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, Funkis, 1930-tal.
BORD, Funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, barockstil, 1900-tal.
BORD, barockstil, 1900-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, rokokostil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD. Nyrokoko, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 401 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSSPEGEL, senempire 1800-talets mitt.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, 2 st fåtöljer, "Pernilla" DUX.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj med fotpall, "Pernilla", Dux.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", Firma Karl Mathsson.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ MED SPEGEL 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ MED VITRINSKÅP, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1930-tal.
BYRÅ, 1930-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1930-tal.
BYRÅ, 1930-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, Amsterdamskolan, Holland, 1920-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYRÅ, Sverige, 1950/1960-tal.
BYRÅ, Sverige, 1950/1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, Swedish modern, 1940-tal.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, funkis, 1930-tal.
BYRÅ, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, jugend, omkring 1900.
BYRÅ, jugend, omkring 1900.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, tidigt 1800-tal.
BYRÅ, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅER / SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokskåp/VITRIN, Finland, 1960-70-tal, teak.
Klubbat pris
575 EUR
Utropspris
350 EUR
BÄNK / SIDEBOARD, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄNK, 1960/70-tal.
BÄNK, 1960/70-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÄNK, omkring år 1900.
BÄNK, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BØRGE MOGENSEN, DAGBÄDD, ek, 1950/60-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Jättepaddan", omkring år 2000.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Oscar".
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
400 EUR
CARL MALMSTEN, fåtöljer, ett par, "Farmor".
Klubbat pris
3 610 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL MALMSTEN, satsbord, 3 delar, "Släden".
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL MALMSTEN, skåp, "Herrgården", Bodafors.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa.
CARL MALMSTEN, soffa.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL MALMSTEN, stolar, 4+2 st, "Herrgården", Bodafors.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK