Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
OLA BILLGREN, litografi, signerad, EA, daterad 79.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PALL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, Empire, Sverige, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅER / SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DALAHÄST, omkring år 1900.
DALAHÄST, omkring år 1900.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERIC HALLSTRÖM, blandteknik på papp-pannå, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STAFFAN HALLSTRÖM, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOHN KANDELL, stol, "Camilla", Källemo AB, Värnamo.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ÅKE PALLARP, olja på duk, signerad. Daterad 1963 a tergo.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA. Rölakan. 244 x 174cm.
MATTA. Rölakan. 244 x 174cm.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DOCKSKÅP, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SLAGBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
EMMA TOLL, akvarell med täckvitt, signerad  och daterad -94.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ISHINK/CHAMPAGNEKYLARE, tenn, CG Hallberg, 1933.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, 1960-tal.
SPEGEL, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GRINDAR, ett par, 1900-tal.
GRINDAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOL, art déco, Sverige, 1920-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIN, allmoge, 1700-tal.
SKRIN, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HÄNGSKÅP, 1800-talets slut.
HÄNGSKÅP, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÄNK, 1700-tal.
SKÄNK, 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
INGER PERSSON, bordslampor, ett par, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, Swedish Modern, Glas&Trä, Hovmantorp, daterad 1957.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, vägglampa, Luxus, 1950/60-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERTIL VALLIEN, väggljusstake, Boda Smide, 1960-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL MALMSTEN, stolar, 4+2 st, "Herrgården", Bodafors.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LUXUS, vägglampa, 1960-tal.
LUXUS, vägglampa, 1960-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, Jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PER SUNDSTEDT, gungpall, ”Ving”, Pyra.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Ligna, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 808 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA, 1930-tal.
BOKHYLLA, 1930-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Boda Åfors.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, glas, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPELBORD, 1800-tal.
SPELBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVUR, England, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
860 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1920-30-tal.
TAKLAMPA, 1920-30-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÄRDSKRIN, 1700-tal.
FÄRDSKRIN, 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell "2562", Svenkt Tenn.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PABLO PICASSO, efter, pochoir, numrerad 240/500.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1960-70-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MAURI ALMARI, vägglampa, Idman, Finland, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, old, Sarouk, 86x310 cm.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
MATTA, old, Hamadan 103x312 cm.
Klubbat pris
95 EUR
Utropspris
200 EUR
BÖNEMATTA, orientalisk. Ca 134x82 cm.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
200 EUR
SPEGELLAMPETTER, ett par, 1900-andra hälft.
Klubbat pris
160 EUR
Utropspris
200 EUR
TRÄHÄST.
TRÄHÄST.
Klubbat pris
115 EUR
Utropspris
200 EUR
Allmogestolar, 2 st, ca 1700-tal.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
200 EUR
KISTA, allmoge, Sverige 1800-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
200 EUR
KAKELPLATTOR, 2 st.
KAKELPLATTOR, 2 st.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARC CHAGALL, litografi, ur Chagall Lithographe I 1960.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, allmoge, 18/1900-tal.
BORD, allmoge, 18/1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster Markaryd, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERRE BONNARD, efter, ur Verve nr 8, vol II 1940.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA Cottex 1900-talets senare del.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LENA CRONQVIST, litografi, signerad och numrerad 2/10.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÅLSKÅL, glas, 1900-tal.
BÅLSKÅL, glas, 1900-tal.
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, glas, 1960-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PAUL HOFF, figurin, stengods, Gustavsberg för WWF.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLA BILLGREN, litografi, signerad, EA och daterad 79.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GLAS, 24 stycken, 1900-tal.
GLAS, 24 stycken, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIN 2 st samt SVEPASK 17/1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK