Skandinaviskt svalt

358 föremål
SOFFBORD, Skandinavien, 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS J WEGNER, soffa modell modell 236,
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 8 st, wards atelier, sent 1900-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATS THESELIUS, fåtölj, "Bruno", Källemo, formgiven 1997.
Klubbat pris
21 011 SEK
Utropspris
15 000 SEK
JOHN BONÉ, soffbord, Danmark. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer ett par Eva.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
POVL DINESEN, bordslampa, Danmark 1960-tal.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
300 EUR
CARL EINAR BORGSTRÖM, vas Ystad-metall, signerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALF SVENSSON, soffbord, Bra Bohag, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 301 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, alabaster, Italien, 1960-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PIERRE FORSSELL, ljusstakar, ett par, mässing, Skultuna.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROGER PERSSON, bord/matbord, "Bespoke", Swedese 2010.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NIELS GAMMELGAARD, soffa "Moment" för IKEA.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRONOBERGS BELYSNING, golvlampa, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA 117", Vitra.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa, "Hemmakväll".
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
BOKHYLLA, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, soffa, modell 703, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SOFFBORD "Pont", Lignet Roset 2000-tal.
Klubbat pris
305 EUR
Utropspris
300 EUR
HELENA TYNELL, takplafond, Glashütte Limburg, Tyskland.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK